logo

22 Haziran 2013

Didim’de Muhtardan Kurumuş Ot Tepkisi

Didim’de Hisar Mahallesi muhtarı Bahri Aşık, muhtarlık çevresinde bulunan kurumuş yabani otların temizlenmemesinden şikayetçi oldu.

Muhtar Aşık konuyla ilgili Belediyeye bilgi vermesine rağmen otların temizlenmediğini belirterek, ilçede çıkan yangınların başlıca nedeninin de kuruyan otlar olduğunu ileri sürdü.

Hisar Mahallesi muhtarı Bahri Aşık, muhtarlık çevresinde bulunan kurumuş yabani otların temizlenmemesinden şikayetçi… 30 yıldır Hisar Mahallesinin muhtarlığını yapan Bahri Aşık, çevreye olan duyarlılığı herkesçe bilinirken, yaz aylarında muhtarlık çevresinde ve mahallenin sokaklarında kuruyan otların belediye ekiplerince temizlenmemesine tepki gösterdi. Muhtar Aşık şikayetiyle ilgili şunları söyledi; “Kışın yağmurlardan sonra yabani otlar burada büyüyor ve yazında kuruyor. Zaten Didim’deki yangınların başlıca nedenlerinden biri de bu yabani kuru otlar; Muhtarlığın önünde de bu türden otlar var. Bu konuda Zabıta Amirliğine bilgi verdim ve yardım istedim. Belki 10 defa gittim ama çalışma yapan olmadı. en kısa sürede bu yabani otların temizlenmesini istiyorum” dedi.

 

(İHA)

Share