logo

20 Ağustos 2013

Didim’de Martı Sitesi Sakinlerinin Atık Su İsyanı

Didim’de Martı Sitesi sakinleri, site içerisinde yer alan atık su arıtma tesisine ait pompalama sisteminin kokusundan rahatsız oldu.

Didim’de Yeşilkent yolu üzerinde yer alan Martı sitesi sakinleri,site içerisinde yer alan atık su arıtma tesisine ait pompalama sisteminin kokusundan rahatsız…8 yıldır pompalama tesisinin site içerisinde yer aldığını belirten 20 yıllık site sakini gurbetçi Mustafa Ceylan “Bu pompalama sistemi buraya kurulması yanlış, o dönem sitenin alt kısmına kurulması gereken bu tesis site içine kurulmuş. Trafo dediler bize ama pompalama sistemi kurulmuş. Yeşilkentte bulunan Gaye 1-2-3 siteleri, Venosa Otel ile diğer sitelerin atık suları buradan pompalanarak arıtmaya gönderiliyor. Bu nedenle burası yazın çok ağır kokuyor, evlerimizin dibindeki bu kokudan duramıyoruz. 3 ay tatile geliyoruz, evimizde duramıyoruz. Özellikle nemli havada nefes alınmıyor” sözleriyle şikayetini dile getirdi.

Ceylan kokudan dolayı evlerine misafir kabul edemediklerini dile getirerek “Bu konuyla ilgili Belediyeye 2 kere başvurdum ama sonuç alamadık. Çözüm için biz site olarak belediye ile hareket etmeye hazırız. Buna bir çare bulsunlar. Öyle zaman oluyor ki bu pis su trafodan dışarı çıkıyor ve sokaklarımız pis su ile doluyor, kokudan buradan duramıyoruz” dedi.

 

(İHA)

Share