logo

26 Haziran 2013

Didim’de Gezi Teknesi Sahiplerin Görüntü Kirliliği Şikayeti…

Ruhsat verilemediği için 2 yıldır işletilemeyen Aydının Didim İlçesindeki Mobil Gümrük Limanı yeni sorunlarla boğuşuyor. Teknelerinin batacak durumda olması nedeniyle firma yetkililerinden izin alan özel şahıslar geçici süreyle teknesini Gümrük limanında karaya çıkartırken gezi teknesi sahipleri ise yaşanan görüntü kirliliğinden şikayetçi…

Didim’de Milli Emlak Müdürlüğüne ait arazi üzerine kurulu olan ve Yeşil Marmaris firması tarafından işletilen Mobil Gümrük Binası ruhsat verilemediği için 2 yıldır işletilemiyor. 2 yıldır atıl durumda olan Mobil gümrük limanın bahçesine konulan teknelerin, görüntü kirliliği yapması Gezi Teknelerin sahiplerince eleştirilirken Mobil Gümrük limanı yetkilileri ise teknelerin batma durumunun olması nedeniyle izin alınarak konulduğunu ifade ettiler.

2 yıldır izinleri alınamadığı için Kurvaziyer turizme kapıları kapatılan Didim’deki Mobil gümrük binasının durumu netleşmezken, yeni sorunlarda ortaya çıkıyor. Altınkum’da bulunan Mobil Gümrük binasının bahçesinin boş olmasından dolayı teknelerinin batacak durumda olan bazı özel şahıslar firma yetkililerinden izin alarak teknelerini limanın bahçesine koyması tepkileri de beraberinde getirdi.

Altınkum’da bulunan gezi teknesi sahipleri atıl durumda olan gümrük limanın bahçesine teknelerin yanaşmasının görüntü kirliliği yarattığını ve hoş olmayan görüntülerin ortaya çıktığını dile getirdiler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yeşil Marmaris firmasının Didim Sorumlusu Bora Beyazıt “Tekneler izinle konuldu. Acil durumda olan teknelerinin batacak olduğunu belirten bir şahıs 1 hafta bizden izin istedi tekneyi koymak için, biz de izni verdik. En kısa sürede buradan alacaklar. Zaten artık orası bizim tasarrufumuz dışında; çünkü kiralama yapılamadı ama insanlar bizi arıyor. Biz de burayı kapatacaktık ama olmadı. Buranın temizlik ve güvenlik durumu da söz konusu… Biz zaten zamanında oranın temiz olması, görüntü kirliliği yaşanmaması noktasında çalışmalar yaptık.”dedi.

Bayazıt Mal Müdürlüğüne kiralama ve izin başvurduklarını belirterek, onay için de Ankara’dan cevap beklendiğini de sözlerine ekledi.

(İHA)

Share