logo

12 Temmuz 2013

Didim’de Edebiyatçılardan Perşembe Buluşmaları

Akköy Dergisi Yazar ve şairleri Gezi Parkı süreci ile başlayan sokak forumlarına destek vermek amacıyla ‘Perşembe Buluşmaları’ başlattı.

Grup her Perşembe saat 14.00’da Didim’de yaşayan ve tatile gelen şair ve yazarları Belediye Altınkum Barış Parkı’na bekliyor. Akköy Dergisi Yazar ve Şairleri Gazi Parkı süreci ile başlayan Sokak – Park Forumları toplantılarına destek vermek amacıyla ‘Perşembe Buluşmaları’ adı altında forum başlattı.

Dün ilk kez Didim Belediyesi Altınkum Barış Parkı kafeteryasında gerçekleşen toplantıya; Akköy Dergisi Editörü Güven Pamukçu, Öykücü – Şair Zeynep Aliye, Öykücü- Eleştirmen Kemal Gündüzalp, Şair Atilla Yaşrin, Şair Hayrettin Geçkin, Şair Suca Dündar, Şair Kadir Bilgin, Şair Hüseyin Can Kaçar katıldı.

İlki Türkiye’nin uzun soluklu ilk köy adresli edebiyat dergisi olma özelliği taşıyan Akköy Dergisi şair ve yazarları ile gerçekleşen toplantıya Didim’de yaşayan ve tatilini Didim’de geçirecek olan tüm yazar, şair ve edebiyatçıları beklediklerini belirten Zeynep Aliye “Sokaklar, meydanlar ve parklar gerçek hayatın insanların bulunduğu yerlerdir. İnsanları yaşam alanlarından kopardılar. Sokaklar insanların buluştuğu, kendilerini kolay ifade ettikleri en doğal iletişim kurdukları yerledir. Günümüzde emperyalist odakların geliştirdiği kültür emperyalizmi insanı sokaktan aldı, eve televizyonun veya internetin başına hapsetti. Bu sanatı da etkiledi. Kendisine ve topluma yabancı kolay etkilenir, kolay yönetilir bireyler oluşturuldu. Biz insanları teslim oldukları dünyadan çekip alma çabasındayız” dedi.

‘Perşembe Buluşmaları’ her hafta Perşembe günü saat 14.00’da Barış Parkı Kafeteryasında gerçekleşeceği öğrenildi.

(İHA)

Share