logo

19 Ekim 2007

Didim’de asfaltlama çalışmaları sürüyor

Aydın’ın Didim ilçesinde kış sezonu gelmeden belediye tarafından asfalt seferberliği başlatıldı. Didim çevre yolunda devam eden asfaltlama çalışmalarında sona doğru yaklaşılıyor.
Didim Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları aralıksız sürüyor. Çevre yolu olarak adlandırılan, Didim’e giriş ve çıkışların sağlandığı yolun belediye binasına kadar olan kısmında genişletme ve bordür çalışmaları bitirilerek asfalt çalışmalarına başlandı. Birinci etap çalışmalarının sonuçlanmasından sonra yolun geri kalan kısımlarında da genişletme çalışmalarının yapılacağı bildirildi.
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, asfalt çalışmalarına paralel olarak kaldırım çalışmalarının da sürdüğünü belirterek, “Çevre yolundaki çalışmalar tamamlandıktan sonra taşıt trafiği bakımından çevre yolu çok güzel hizmet verecek bir hale gelecek. Ancak güvenli bir şekilde yaya geçişini de bir an önce sağlamak zorundayız. Çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. Çevre yolunun tamamını düzenlenmiş olarak en kısa sürede halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

(İHA)

Share