logo

29 Temmuz 2013

Didim’de 75. Yıl sanayi sitesinden ot bedeli yatırıldı

Aydının Didim İlçesinin kanayan sorunlarından olan 75. Yıl Sanayi Sitesinin vasıf sorununun çözümü noktasında önemli adım atıldı. Sanayi Sitesi Kooperatifi Mera vasfından çıkarılması için gerekli olan 885 Bin TL’yi ot bedelini ödendi.

Didim’in en önemli sorunları arasında yer alan ve yıllardır çözüm için gerekli mercilerle çalışma yapılan 75. Yıl Sanayi Sitesinin Mera sorunu çözüldü. 75. yıl Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetimi esnaflardan topladığı 885 Bin TL’lik ot bedeli Mera özel hesabına yatırıldı.

Gelinen süreçle ilgili bilgiler veren 75. Yıl Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetim kurulu Başkanı Mehmet Şahin uzun süredir yapmış oldukları çalışmalarının sonucunu almaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek “ Bilindiği gibi geçmişte mera arazisi üzerine kurulmuş olan Sanayi sitemizin yasal statüye kavuşturulması yönünde göreve geldiğimiz günden bu yana gerek yönetim kurulumuz ve gerekse üyelerimizin destekleri ile yılmadan mücadelemizi sürdürdük. Gelinen noktada 393 dönümlük arazi için toplam 885 Bin TL’lik ot bedelini mera özel hesabına kooperatifimiz tarafından yatırılmıştır. 75. Yıl Sanayi Sitesi esnafımız için gelinen bu durum çok önemlidir. Kooperatifimizin ve Sanayi sitemizin resmiyet kazanması bakımından geçirilen aşamalar ve çalışmalarda bizlere bu konuda gerçekten yardımcı olan Aydın Valisi Sayın Kerem Al’a, AK Parti Aydın Milletvekilimiz Sayın Mehmet Erdem’e, Kaymakamımız Sayın Ersin Emiroğlu’na, Belediye Başkanımız Sayın Mümin Kamacı’ya, Ak Parti Eski İlçe Başkanı Sayın Abdurrahim Öztürk’e, AK Parti İlçe Başkanı Hilmi Erbaş’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Şahin bundan sonraki sürecin Sanayi Sitesinin İmar Planlarıyla ilgili olacağını belirterek “Bu çalışmalarımızda Belediyemizin ve Bakanlıklarımızın gerekli ilgiyi göstereceklerine olan inancım tamdır. Tüm bu çalışmalarda ekonomik olarak yükümlülüklerini yerine getiren üyelerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

KAYMAKAMDAM AÇIKLAMA

Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu ise, Ot bedelinin yatırılmasından sonraki süreçle ilgili yaptığı değerlendirmede “Resmi süreçte toplanacak olan Mera Komisyonu buranın Mera Vasfını kaldıracak ve 1108 parsel’i Hazine adına tescil edecek. 75. Yıl Sanayi Sitesi de Hazine’den burayı satın almak için başvuracak. Burayla ilgili daha sonra Milli Emlak Müdürlüğü Kıymet takdiri yapacak. Metrekare birim fiyatlarıyla ilgili Didim Belediyesi, Didim Ticaret Odası ve Didim Emlakçılar Derneğinden kıymet takdirleri istenecek. Ardından satışa çıkarılacak. 2 yıl içerisinde de bu işlemlerin yapılması gerekiyor” dedi.

(İHA)

Share