logo

24 Temmuz 2013

Didim kaymakam emiroğlu; “sokaklar manava döndü”

 

Didim Kaymakamın Ersin Emiroğlu, ilçe genelinde seyyar esnafların kaldırılması noktasında Didim Belediyesine yazılı olarak talimat verdiğini belirtti.

Didim’de başta Altınkum olmak üzere şehrin değişik yerlerinde seyyarların kaldırılması memnuniyetle karşılanmış fakat geçen sürede seyyarlar yeniden eski yerlerinde kayıtsız olarak iş yapmayı sürdürdüğü görüldü. İlçede seyyarların kaldırılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu “Ben bu ilçede tüm seyyarların kaldırılması noktasında belediyeye uyarımı yaptım. Sadece Altınkum’da 36 tane ben seyyarların fotoğrafını çektim. Belediye kanununa göre bu görev zaten belediyenin; Vergi vermeyen, kira ödemeyen seyyarların kalkması lazım. Bu konuda 100’e şikâyet geldi. Sokaklar manava döndü. Bu görev belediyenin ve yazılı olarak ta talimat verdim. Gereğini yapın yapmazsanız ben yapacağım diye söyledim” dedi.

Seyyar esnaflarında kendisine bu konuda geldiğini de dile getiren Kaymakam Emiroğlu seyyarların kalkması gerektiğini yineledi.

 

 

(İHA)

Share