logo

22 Ağustos 2013

Didim İmam Hatip Ortaokulu Kayıtları Başladı

Didim’de İl Milli Eğitim Müdürlüğünün onayıyla İmam Hatip Ortaokulu açıldı. İlk kez bu yıl eğitim-öğretime başlayacak okul için kayıtlar alınmaya başlandı.

Didim’de ilk kez İmam-Hatip Ortaokulu açıldı. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında hizmete başlayacak olan Okulun kurucu Müdürlüğüne Şaban Gürsoy atanırken, kayıtlar alınmaya başlandı. Gazi Ortaokulunun bahçesine yapılan ve Öğretmenevi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası olarak kullanılması planlanan iki katlı binanın alt kısmının İmam-Hatip Ortaokulu olarak düzenlenmesi yapılırken üst kat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hizmet verecek.

Kurucu olarak Okul Müdürlüğüne ataması yapıldığını belirten Didim İmam-Hatip Ortaokul Müdürü Şaban Gürsoy Okul iç düzenlenmesi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, diğer yandan da kayıtları almaya başladıklarını söyledi. 4. sınıftan 5. sınıfa geçen öğrencilerin kayıtlarını aldıklarını belirten Gürsoy, “Okulumuzda şu an 6 sınıf olması planlanıyor ama biz kayıtlara göre 2 sınıfta eğitim-öğretime başlamayı hedefliyoruz. Şu an kayıtlar sürüyor. Gerek merkezden gerekse köy ve beldelerden kayıtlar almaya devam ediyoruz. İmam Hatip Ortaokulu diğer ortaokullardaki aynı dersleri görecek öğrencilerimiz, bunun yanı sıra Kuran-ı Kerim, Arapça, Peygamberimizin hayatı ve Temel dini bilgiler dersleri olacak. Diğer ortaokullar gibi ders saati 36 saat olacak” dedi.

Yeni Eğitim-Öğretim döneminde yapılacak görevlendirmelerle okulu eğitim-öğretime başlayacağını belirten Gürsoy Müdür yardımcısı kadrolarına da atama yapılmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

 

(İHA)

Share