logo

27 Ağustos 2013

Didim Gençlik Servisleri Merkezi Öğrencileri Didim’de

Gençlik Servisleri Merkezi ve Didim Belediyesi’nin işbirliği ile her yıl Didim’de gerçekleştirilen “Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampı” kapsamında bu yıl 20 kişilik farklı ülkelerden gençler Didim’e geldi.

23 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında 15 gün boyunca Didim Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park Bahçe Birimi ile birlikte yeni bir park projesinde çalışacak Hırvatistan, Sırbistan, Japonya, İspanya gibi farklı ülkelerden gençler, aynı zamanda Belediye Kültür Servisi ile birlikte 18. Didim Barış Şenlikleri’nde de görev alacaklar.

İlçeye gelen gençler Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı’yı makamında ziyaret ederken Başkan’a kendilerini Didim’de ağırladığı için teşekkürlerini ilettiler.

Başkan Kamacı gençlerle tek tek ilgilenerek bir süre kendileri ile sohbet etti. Gençlerden Didim’de kaldıkları sürece yapacakları parkın ismini de kendilerinin verebileceğini söyledi. Gençler kendi yapacakları parka hep birlikte kendi aralarında bir isim seçeceklerini ve Başkan’a bildireceklerini söylediler. Didim Belediyesi tarafından kampa katılan öğrencilere t-shirt ve şapka hediye edildi.

 

(İHA)

Share