logo

01 Haziran 2013

Didim Esnaf Odası Başkanı Pektaşoğlu’ndan İçki Yasağına Tepki

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu İçki yasağı olarak ta bilinen yasa kapsamında bakkal, büfe ve marketlerde gece 22:00 ila 06:00 arasında içki satışının yasaklanmasının doğru olmadığını belirtti.

Kamuoyunda içki yasağı olarak ta bilinen yasayla ilgili Didim’de tepkiler dinmiyor. Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu yasanın içki satan esnaflara olumsuz etkileyeceğini ileri sürdü.

Başkan Yaşar Pektaşoğlu İçki yasağı olarak ta bilinen yasa kapsamında bakkal, büfe ve marketlerde gece 22:00 ila 06:00 arasında içki satışının esnafı satışlarını düşüreceğini belirterek “Bu yasa kapsamında alınan bu karar yanlış; Didim bir turizm kenti turizm kentinde gece hayatı söz konusu; tatile gelen yerli ve yabancı turistler bakkal, market ve büfelerden gece geç saatlerde içki aldıkları herkesçe bilinen bir gerçek; bara, restaurantta gidemeyenler de bu tür yerlerde alkol alarak tüketiyor. Gece çalışan var; gece Didim’e gezmeye gelen var; esnafta gece sattıkları bu ürünler sayesinde para kazanıyor. Bu tür yasakların kararı alınmadan önce iyice irdelenmeli. Yasa bu anlamda esnafımızı maddi anlamda sıkıntıya sokacak” ifadelerine yer verdi.

(İHA)

Share