logo

15 Haziran 2013

Didim Adliyesinden Veda Yemeği

Didim Adliyesi çalışanları son yapılan atamalar kapsamında tayini çıkan Didim Cumhuriyet Başsavcısı Sacit Akdağ ve Hakim Muttalip Yılmaz için veda yemeği düzenlendi. Yemekte Akdağ’a ve Yılmaz’a hizmetlerinden dolayı plaket verildi.

Meandros Köy Sofrasında verilen veda yemeğine Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Sacit Akdağ, Söke Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Nazmi Alp, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Önder, Belediye Başkan Vekili Vedat Ege, Akyeniköy Beleidye Başkanı Yusuf Deveci, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Ergen ve eşi, İlçe Jandarma Komutanı Tuncay Akgün ve eşi, Daire Amirleri, Siyasi parti ilçe yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri Adliye çalışanları ile avukatlar katıldı.

Yemekte konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Sacit Akdağ görev yaptığı süre boyunca hem vicdanı hem de hukuksal anlamda en iyi şekilde görevlerini yerine getirmeye çalıştığını belirterek Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu başta olmak üzere Belediyeler, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Teşkilatı ve Adliyedeki çalışanlar ile en iyi şekilde koordine olarak hizmet etmeye çalıştığını dile getirdi. Akdağ görev yaptığı sürede kamu kurum ve kuruluşlarının kamu temsilcisi olmalarından dolayı kendilerine en iyi şekilde yardımcı olmaya çalıştığını belirterek, herkese teşekkür etti.

Konuşmanın ardından Söke Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Önder, Başsavcı Akdağ’a teşekkür plaketi verdi ve yeni görev yerinde başarılar diledi.

Hakim Muttalip Yılmaz ise verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını belirterek, kendisine gösterilen sevgiden ve dostluktan dolayı teşekkür etti. Yılmaz’a teşekkür plaketini Söke Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Nazmi Alp verdi.

Ardından konuşan Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu ise Tayini çıkan Cumhuriyet Başsavcısı Akdağ’a ve Hâkim Yılmaz’a dost, kardeş ve yaren olarak gördüklerini belirterek “Her zaman bu arkadaşlarımızla İlçemize nasıl daha iyi hizmet ederizi istişare ettik. Savcı bey 6 sene hâkim bey de 3 sene Didim’de görev yapmış. Biri Türkiye’nin en kuzeyine diğeri de en güneyine gidiyor. Bu iki dostumuz görevlerini en iyi şekilde yapacaktır. Ayrıca eğitimci olan eşleri de gittikleri yerde en iyi şekilde öğrenciler yetiştirecektir. Yeni görev yerlerinde kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından canlı müzik eşliğinde yemekler yendi.

(İHA)

Share