logo

23 Ağustos 2013

Davutlar’lı Muhtar Organları İle Hayat Verdi

Kuşadası’nın Davutlar Beldesi’nde düşme sonucu geçirdiği beyin kanamasından sonra yapılan tüm tıbbi müdahaleye rağmen kurtarılmayan Davutlar Beldesi Yeni Mahalle Muhtarı Bilal Tuna (57)’nın sağlığında bağışladığı organları organ bekleyen hastalara umut oldu.

Muhtar Bilal Tuna, önceki gün Kuşadası’nın Davutlar Beldesinde bulunan evinde dengesini kaybederek düşerek başını sert zemine çarptı. Bilal Tuna’ya kaldırıldığı Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde yapılan tüm tıbbi müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Başta Başhekim Selma Özcan ve Organ Nakli Sorumlu hekimlerin Bilal Tuna’nın ailesi ve yakınları ile organ bağışı konusunda yaptıkları görüşmelerde aile, Bilal Tuna’nın sağlığında organlarını bağışladığını ifade ettiler.

Beyin ölümü gerçekleşen Bilal Tuna’nın organlarının bağışlanmasının kesinleşmesinin ardından organ bağışı merkezleri arasında yaşanılan hızlı görüşmelerde zamana karşı bir yarış başladı. Söke’ye gelen özel organ nakil ekipleri tarafından alınan Bilal Tuna’nın kalbi Ege Üniversitesine, Böbrek ve Dalağı Tepecik Atatürk Araştırma Hastanesine, Karaciğer ve Korneaları İzmir Kent Hastanesinde organ bekleyen hastalara nakledildi.

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Selma Özcan, Organ bağışındaki duyarlılıkları ve yeni hayatların kurtarılmasındaki yaklaşımları nedeniyle Tuna ailesine ve merhum Bilal Tuna’nın yakınlarına teşekkür ederek, baş sağlığı diledi.

Öte yandan bağışladığı organları ile organ bekleyen hastalara umut olan aynı zamanda Davutlar eski Belediye Başkanı Adem Tuna’nın yeğeni olan merhum Bilal Tuna’nın cenazesinin Davutlar Merkez Camii’de öğle namazı kılınan cenaze namazının ardından Davutlar Beldesi Osmaniye mezarlığına defnedildiği öğrenildi.

 

(İHA)

Share