logo

29 Ağustos 2007

Davutlar kapalı pazar yerinin temeli atıldı

Kuşadası’na bağlı Davutlar beldesinde belediye tarafından yaptırılacak olan kapalı pazar yerinin temeli atıldı.
Davutlar Belediyesi Kapalı Pazar yerinin temel atma törenine Aydın Valisi Mustafa Malay, Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Esnaf Odası Başkanı Halit Şakar, TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Bülent İlbahar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Temel atma töreninden önce törene katılan Davutlar halkına Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal tarafından kokteyl verildi ve ardından kurban kesildi. Temel atma töreninde konuşan Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Davutlar’da yıllardan beri büyük bir pazar yeri sorunu bulunduğunu belirterek, bu sorunu en modern şekilde çözmek için geliştirdikleri kapalı pazar yeri projesi için ilk adımı attıklarını söyledi. Temeli atılan pazar yerini 8 ayda tamamlamayı hedeflediklerini anlatan Belediye Başkanı Uysal, ” Pazar yeri arsasını 300 bin YTL ödeyerek istimlak ettik. Toplam 16 bin 660 metrekare alanın 5 bin 500 metrekaresini kapalı olarak inşa edeceğiz. Bu alan üzerinde 480 açık tezgah, 18 adet kapalı işyeri bulunacaktır. Pazar yerinde ayrıca, pastane, cafe, dinleme yerleri, otopark ve duş bölümleri bulunacak. Pazarın bir bölümü her gün açık olacak. Diğer bölüm ise sadece Pazar günleri açılacak. Pazar yeri içerisinde belirli bölgelerde hassas teraziler olacak. Böylece vatandaşlarımız aldıkları malları buralarda tartmak imkanına kavuşacak. Bunun yanında Pazar yeri 24 saat süreyle kameralar ile denetlenecek” dedi.
Törende konuşan Aydın Valisi Mustafa Malay ise Davutlar gibi bir turizm beldesine yakışan bir Pazar yeri projesi geliştirildiğini söyledi. Vali Malay, ” Hem kapalı, hem açık bölümleri bulunan ve 24 saat süreyle kamerayla denetlenen modern Pazar yerinin diğer beldelere de örnek olmasını diliyorum. Pazar yerinde hem çağdaş bir şekilde tüketiciye hizmet verilecek, hem de tüketici hakları en iyi şekilde korunacak ” dedi.
Konuşmaların ardından Davutlar Belediyesi Kapalı Pazar Yerinin temeli Aydın Valisi Mustafa Malay tarafından atıldı.

(İHA)

Share