logo

26 Temmuz 2013

Davutlar Kampının Beşinci Dönemi Açıldı

Kuşadası-Davutlar Gençlik Kampı 5.dönem açılışı Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın, Kamp Müdürü Güven Eker, Bakanlık Temsilcisi Yağmur Molla, program sorumluları, liderler ve kampçıların katılıyla gerçekleşti.

Açılış Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın’ın konuşması ile başladı. Liderler ve Program sorumluların kampçılara tanıtımı ve kampçıların gruplara ayrılarak liderlerinin belirlenmesi ile program son buldu son buldu.

24-30 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak olan 5. Dönem Kuşadası-Davutlar Gençlik kampına Ankara, Batman, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin, Muş, Şırnak ve Tunceli illerinden gelen 13-16 yaş grubunda 115 kampçı ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan 9 genç katıldı.

Bugüne kadar Kuşadası Davutlar Gençlik Kampı’na 350 civarında erkek, 500’e yakın kız öğrenci ağırlandığı, bu gençlerin evlerinden çıkışlarından, tekrar evlerine gidişlerine kadar geçen süredeki tüm masrafları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılandığı belirtildi.

(İHA)

Share