logo

20 Ekim 2007

Dalama İlköğretim Okulu açıldı

Dalama Belediye başkanı Nihat Aktakka “Bu okulun açılması beni çok duygulandırdı.Eski Prefabrik okulumuzdan kurtulduk.
“ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN”
Aydın’ın Dalama Beldesi yeni ilköğretim okuluna kavuştu.Dün açılışı yapılan Dalama İlköğretim okulunun açılış törenine Dalama Belediye Başkanı Nihat Aktakka,İlgenel Meclisi Başkanı İ.Hakkı Eser,Akp Aydın milletvekilleri Ahmet Ertürk,Mehmet Erdem,Akp Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Bayraktar,Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Murat Taner,Aydın Vali Yardımcısı Alp Arslanargun, İl Özel İdare Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur,Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı, Umurlu Belediye Başkanı Hasan Sarı,Atça Belediye Başkanı Osman yıldırımkaya,Aydın Mahalli İdareler Müdürü Şerife Bardakçı,basın mensupları ve çok sayıda dalamalı vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören prog-ramı. Protokol konuşmaları ile devam etti.Okulun açılışını ise Akp milletvekilleri,protokol üyeleri ve dalamalı küçük öğrenciler birlikte yaptılar.
TÖRENDEN KONUŞMALAR;
Dalama Belediye Başkanı Nihat Aktakka: Bu gün çok duygusal olduğum bir gün. Eski prefabrik okulumuzdan kurtulduk. Göreve ilk başladığımdan bu yana bu okulun açılışı için uğraştım. 1989 yılında yapılan eski okulumuzu depreme dayanıksız olduğu için boşaltmıştık. Bir ulusu bağımsız yapan unsur eğitimdir. Allah devletimize zeval vermesin. Devlet kaynaklarımızla 6 ay içinde bu okulu yaparak Dalamalı öğrencilerimizin hizmetine açtık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
AKP İl Başkanı İsmail Hakkı Eser: Aydın İl Genel Meclisi olarak temel alt yapı hizmetlerini hızlandırarak büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Bu güne kadar gündeme bile alınmayan, cesaret edilemeyen konuları ilçe, köy, mahalle ayrımı yapmadan gündeme aldık ve hayata geçirdik. Dalama ilköğretim okulunun durumu içler acısıydı. Bu gün yeni okulumuzun açılışını yapıyoruz.
Dalamalılara verdiğimiz sözü tutmanın gururunu yaşıyoruz.
Mehmet Erdem: Dalama beldemizde okumaya çalışan öğrencilerimizi prefabrik okuldan kurtarmak boynumuzun borcuydu. Yeni okulun inşası için gece gündüz çalışan belediye başkanımız Nihat Aktakka’ya da teşekkür ediyorum. Uğraşlarının karşılığını bu gün tüm Dalama haketti.
Ahmet Ertürk: Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bu güzel okulu kazandırmak bizim için büyük bir mutluluk. Son günlerde Türkiye zor koşullar içerisinden geçiyor. Türkiye deneyimleriyle hakettiği güzel günlere çok yakında bugün burada görüldüğü gibi kavuşacak. Bu gün burada yeni okulumuzu açarken nasıl elele verdiysek Türkiye bundan böyle her işte elele vererek bütün dünyaya gereken cevabı verecektir.
Vali yardımcısı Alp Arslanargun:
En mutlu olduğum gün bugün. Bu gün burada minik yav-rularımızın istiklal marşını nasıl yürekten okuduğunu gördük. Böylesine istekli öğrencilere fiziki şartları güzel bir okulu teslim ettiğimiz için gözümüz arkada kalmayacak. Hep birlikte geleceğimizin temitanı olan bu çocuklarımıza sahip çıkacağız.
(Mücadele)


Share