logo

16 Ağustos 2013

Çine Belediyesi Köylerde Kanalizasyon Çalışmasına Şimdiden Başladı

Çine Belediyesi Mart 2014 seçimlerini beklemeden İlçeye bağlı köylerinin kanalizasyon ve yol döşeme çalışmalarına başladı. İlk olarak Evciler köyünde başlayan çalışmaların kısa sürede diğer köylerde de başlayacağı belirtildi.

Amaçlarının Çine’ye bağlanan köylere en iyi şekilde hizmet etmek ve ihtiyaçlarını imkanlar ölçüsünde gidermek olduğunu belirten Çine Belediye başkanı Enver Salih Dinçer; “Yasa gereği ilçemizdeki köyler 2014 Mart seçimlerinden sonra Çine Belediyesine bağlanacaklar. Daha aylar olmasına rağmen Çine Belediyesi olarak şimdiden köylerimize hizmet götürmeye başladık. Yaptığımız hizmetler karşılığında köylerimizden olumlu tepkiler almaya başladık. Bu da bizleri memnun ediyor” dedi.

2014 Mart ayından itibaren Çine Belediyesi sınırları içinde yer alacakları için mutlu olduklarını söyleyen köy halkı; daha 7 ay olmasına rağmen şimdiden köylerine hizmet getirmeye başlayan Çine Belediye Başkanı Salih Dinçer’e teşekkür etti. Tek sorunlarının kanalizasyon olmadığını belirten köy halkı, Başkan Dinçer’den yollarına taş döşenmesini de istedi. Köylülerin isteğini geri çevirmeyen Başkan Dinçer; kanalizasyonun tamamlandığı yerlere en kısa zamanda taş döşeneceği yönünde söz verdi.

 

(İHA)

Share