logo

12 Mart 2007

ÇİNE AK PARTİ KADIN KOLLARI, DEV BİR ORGANİZASYONA İMZA ATTI.

Çine Ak Parti Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle, üç bin adet Fıstık Çamı, iki bin adet Kestane fidanı ve bin adet Marul Çiçek fidanı dağıttı.
Halk tarafından büyük ilginin görüldüğü organisyonda; genç-ihtiyar, çoluk çocuk herkese fidan hediye edildi. Yapılan çalışmayla ilgili bir açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Kayhan Güney, “Parti olarak yaptığımız tüm faaliyetlerde olduğu gibi bu çalışmada da gelecek nesilleri düşünüyoruz. Yüz yıl sonrasını, daha sonrasını düşünüyoruz. Dağıttığımız bu fidanlar kültür fidanlarıdır. Beş yıl sonra ürün vermeye başlayacak ve gelecek nesillerimize hem gelir getiren bir ağaç hem de yeşil bir ülke bırakıyoruz.
İNSANIMIZI DOĞAYLA BÜTÜNLEŞTİRİYORUZ.
Güney açıklamasında “Yaptığımız bu çalışmayla İnsanımızı doğayla bütünleştiyoruz, gelecek nesillerimize de daha güzel, daha yeşil bir ülke bırak istiyoruz.” dedi. Güney, bu çalışmanın Çine’nin pazarı olan Perşembe günü yaparak, sadece Çine halkına değil, Pazar için Çine’ye gelen vatandaşlara da hediye ettiklerini söyledi. Fidanların dikimi için yeri olmayanlara ise Pazar günü Çine Barajında Özkar inşaat tarafından gösterilecek olan bir bölgede dikim yapacaklarını söyleyen Güney, “Tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.
Kadın Kolları Başkanı Sezer Çetin basın açıklamasın da “8 Mart Dünya Kandınlar günü tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin odak noktasında yer alan kadınlarımız üslendikleri misyonu yaşatma görevini ülkenin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiçbir fedakârlıktan çekinmeden yerine getirmiş modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır. Kazanılan deneyimlerin tüm ülke sathına yayılması için yılda 1 günde olsa da Dünya Kadınlar Günü bizim için ayrı bir önem taşıyor.
İKİ BİN ADET KESTANE, ÜÇ BİN ADET FISTIK ÇAMI, BİN ADET MARUL ÇİÇEK FİDANI DAĞITTIK.
Adalet ve Kalkınma Partisi kadın kolları teşkilatımız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü ebedileştirmek için Çineli kadınlarımıza 2 bin adet kestane, 3 bin adet fıstık çamı ve bin adet marul çiçek fidanını dağıtmayı uygun gördük. Bize bu konuda yardımcı olan ilçe başkanımız Sayın Kayhan Güney’e ve tüm teşkilatımıza teşekkür ederiz.
Adalet ve Kalkınma Partisi kadın kolları teşkilatı adına tüm dünya, ülkemiz ve Çineli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” diyerek sözlerini tamamları.
(Mücadele)

Share