logo

26 Ekim 2007

CHP’li kadınlardan grevdeki Telekom işçilerine destek ziyareti

Türk Telekom ile Haber İş Sendikası arasında anlaşmazlıkla sonuçlanan Yedinci Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonrasında başlayan greve çeşitli sivil toplum örgütlerinin yanı sıra CHP Didim İlçesi Kadın Kollarından da destek geldi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Haber İş Sendikası Didim Temsilcisi İbrahim Babayiğit sendikalılar adına yaptığı konuşmada “Sivil Toplum örgütlerinin yanı sıra halktan da destek görüyoruz. Bilinçli ve emeğe saygısı olan insanlar bizim yanımızda. Halkımızı daha da bilinçlendirmek adına bildiri dağıtmayı hatta gerekirse evlere kadar ulaşmayı planlıyoruz. Sendika Genel Başkanımız açıklama yaparak bu acı günlerde bu sorunların sürmesini istemediğimizi dile getirerek tekrar görüşme talebi iletti. Fakat yabancı sermaye bizim duyarlılığımızı dikkate almadı. Bizim sendika olarak öncelikli sorunumuz geleceğimiz. Yabancı sermayeye karşı verdiğimiz savaş sendikalaştırma ve sendikalılaştırma savaşıdır. Yabancı sermaye sendikasız işçi çalıştırmaya alışmış ve bu alışkanlığını bizler üzerinde de devam ettirme çabası içerisine girmiştir. Ancak biz halktan ve sivil toplum örgütlerinden aldığımız destekle haklı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
CHP Kadın Kolları Başkanı Zehra Bankoğlu da sendikanın yanında olduklarını ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

(İHA)

Share