logo

CHP’DEN “ATATÜRK SERGİSİ”

CHP Efeler İlçe Gençlik Kolları, Atatürk’ün ölümünün 79. yıl dönümünde, Atatürk Kent Meydanı’nda “Atatürk Sergisi” açtı.

Atatürk’ün fotoğraflarının bulunduğu sergide ayrıca, vatandaşların Atatürk ile ilgili duygu ve düşüncelerini, özlemlerini dile getirmeleri için de bir anı defteri oluşturuldu.
ANI DEFTERİNE DÜŞÜNCELERİNİ YAZDILAR
Anı defterinin ilk sayfasına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili duygularını yazdı.
Çerçioğlu’nun ve vatandaşların yanı sıra anı defterine AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Enes Yıldız da duygularını yazanlar arasındaydı.
Düzenlenen sergi ile ilgili düşüncelerini paylaşan CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri; “Birileri unutturmaya çalışsa da, birileri anılarını silmeye çalışsa da, onlar silmeye çalıştıkça O bir yıldız gibi her daim parlamaya devam ediyor.” dedi.
GÜNERİ: “O’NA SONSUZ MİNNETİMİZ VAR”
“Atatürk, Türk milletinin her zaman gönlünde, sadece 10 Kasım’larda değil, her daim anılmaya, yaşatılmaya devam edecek.” diyen Güneri sözlerini şöyle sürdürdü;
“O, barış, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde anti emparyalist bir duruş sergileyerek emperyalizmi bu topraklarda tarihe gömdü ve yıkılmış bir imparatorluğun küllerinden bir Cumhuriyet kurdu. O’na sonsuz şükranlarımız ve minnetimiz var. Milletimiz bugün de burada bu anma gününe gösterdikleri ilgiyle de zaten her daim gönlünde yaşattığını gösteriyor.”
(GÜNER DOKUYUCU)

Share