logo

21 Ağustos 2013

CHP Pm Üyesi Yüksel, Chp Kuşadası İlçe Örgütü’nü Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) üyesi Alaattin Yüksel, yerel seçim hazırlıkları kapsamında CHP Kuşadası İlçe Örgütü'nü ziyaret etti.

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, CHP Kuşadası ilçe Başkanı Soner Kaplan ve partililer tarafından karşılanan Aydın'dan sorumlu PM üyesi Alaattin Yüksel, burada parti yöneticileriyle bir toplantı yaptı ve yerel seçim sürecini değerlendirdi. Başkan Altungün ve ilçe Başkanı Soner Kaplan’dan çalışmalarla ilgili bilgi alan Yüksel, yerel seçim süreciyle ilgili çalışmaları yerinde görmek için Kuşadası’na geldiğini söyledi.

Hükümetin politikalarını eleştiren Yüksel, “İktidarın geldiği son bu 10 yıllık süreçte tarımı, turizmi, sanayiyi hepsinde çok ciddi gerilemeler olmuştur. Türkiye’nin geçmişinde 80 yıllık geçmişinde AKP iktidara gelmeden önceki 80 yıllık geçmişinde savaşta, krizlere rağmen yüzde 5.1 büyümüşken, AKP döneminde Türkiye’de yandaş basın aracılığıyla çok önemli ekonomik gelişmeler olmuş gibi göstermelerine rağmen bu oran yüzde 5’in üzerine çıkmamıştır, altında kalmıştır. Bu hükümet büyük bir krizden sonra iktidara geldiğinde yüzde 8.2 işsizlik varken yüzde 19’lara kadar işsizliği taşımıştır. Çalışan yoksullar bu hükümet döneminde böyle bir deyim ortaya çıkmıştır. Çalışanlar giderek haklarını kaybetmişlerdir. Örgütlenme haklarını, toplu sözleşme haklarını taşeron işçi sayısı alabildiğince artmıştır milyonlara ulaşmıştır. Taşeron işçi nedeniyle iş güvencesinden ve iş güvenliğinden sağlığından yoksun bir ülke haline gelmiştir Türkiye. Bugün Türkiye’de demokrasiden, özgürlüklerden söz etmek mümkün değildir. En çok tutuklu gazeteci bizde dünyadaki ülkeler arasında, en çok tutuklu öğrenciler bizde, en çok tutuklu seçilmişler bizde” diye konuştu.

CHP iktidarı için ilk hedefin yerel seçimler olduğunu kaydeden Alaattin Yüksel, “Bizim CHP olarak Türkiye’yi yeniden CHP iktidarıyla yeniden demokrasiye kavuşturmak, yeniden Türkiye özgürlüğün ve kardeşliğin ülkesine dönüştürmek için çok daha büyük sorumluluklar taşıdığımızı düşünüyoruz ve o nedenle de her zamanki çalıştığımızdan çok daha fazla çalışmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu anlamda önümüzdeki yerel seçimlere yönelik çalışmalarımızı beraber değerlendireceğiz ve ben inanıyorum ki Kuşadası’nda, Aydın ilimizde daha öncede 2009’da başlayan, yerel yönetimler iktidarımız bu kez daha da güçlenerek sürecektir ve Aydın’da büyükşehirle beraber 18+1 hedefini koyuyoruz. AKP’yi Ege bölgesinden biz Egeliler olarak silip, süpüreceğiz” dedi.

 

(İHA)

Share