logo

02 Kasım 2017

CHP KADIN KOLLARI KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU

ÖZDEMİR; “BÜTÜN KADINLARIMIZI YÖNETİM KADROLARINDA GÖRMEK İSTİYORUZ”
CHP Kadın Kolları Genel Merkezi tarafından Kadın Kolları Kongre takvimi belirlendi. Buna göre, 21 Kasım 2017 tarihinde başlayacak olan kongre süreci 18 Şubat 2018 tarihinde sona erecek. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, “Bütün kadınlarımızı yönetim kadrolarında görmek istiyoruz.” dedi.
“18 ŞUBAT TARİHİNDE KONGRELERİMİZ TAMAMLANACAK”
CHP İl Başkanlığı binasında İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu’nun da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Özdemir; “Kadın Kolları Genel Merkezi tarafından illere gönderilen kongre takvimi ilçelerimize iletildi. Bu takvim ile 21 11.2017 başlayıp 18.02 2018’de il kadın kolu başkanlığının kongreleri bitmiş olacak. Şu anda henüz tarihi belli olmayan kadın kolları genel başkan seçimlerimizde yapılacak olan seçimlerden bir ay sonra seçilmiş olacak.” dedi.
“GELİN TAŞIN ALTINA ELİNİZİ SOKUN”
CHP kadın üyelere çağrıda bulunan Özdemir; “Biz İl Kadın kolları yönetimi olarak diyoruz ki, önümüzdeki süreç önemli. Gelsinler kadrolara, yönetimlere katılsınlar. Ama sadece ismi olması için değil. Çok çalışmamız gereken bir döneme geçiyoruz. Önümüzdeki süreç hem yerel seçimler, hem de genel seçimler var. Onun için bu dönemden sonra oluşacak kadın kolları yönetimleri partimiz için çok önemli. Çok çalışacaklar. Hemen hemen en az 12 saatlerini partiye vermeleri gerekiyor. Hem yerelde, hem de genelde iktidar olmak için mücadele verecekler ve onun için diyorum ki kadın arkadaşlarımıza, gelin elinizi taşın altına sokun ve partimizi hem yerelde, hem genelde iktidar yapalım. Çağrımız bu yönde. Bütün kadınlarımızı yönetim kadrolarında görmek istiyoruz. İnşallah partimiz için hayırlı olur.” diye konuştu.
(KUDRET CAN)

Share