logo

22 Ağustos 2013

CHP İl Başkanı Kalınomuz “ Olağanüstü Merkez İlçe Kongresi’nde Herhangi Bir Adayı Desteklememiz Söz Konusu Değildir”

CHP İl Başkanı Barkan Kalınomuz 25 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek olan olağanüstü Merkez İlçe  kongresi öncesi çıkan İl Başkanı ve yönetimin belli bir adayı desteklediği haberlerini yalanyan bir basın açıklaması yaptı.

Kalınomuz yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 “Değerli basın emekçisi arkadaşlarım, çok değerli kamuoyu. Bilindiği üzere 25 Ağustos 2013 Pazar günü olağanüstü Merkez İlçe kongresini gerçekleştireceğiz. Bu kongrede şimdilik 2 arkadaşımızın yarışacağı görülüyor. Basında yer alan İl Başkanı ve Yönetiminin herhangi bir başkan adayını desteklediği noktasında bilgi kirlilikleri ile maalesef karşı karşıya kalıyoruz. İl Başkanı olarak benim ve yönetimimin herhangi bir adayı desteklemesi söz konusu değildir. Her adaya eşit mesafede yaklaşıyoruz.

     Bu iki aday arkadaşımızın seçimlerdeki yarışma kültüründen çıkarak partimize en iyi şekilde hizmet vereceklerinden asla kuşkumuz yoktur. Bizler Cumhuriyet’e ve Demokrasi’ye inanan dolayısıyla sandığa inanan insanlarız. Bu sebepledir ki bu bilgi kirliliğine asla itibar edilmemelidir. Aday arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz. Bu seçimin kaybedeni olmayacaktır. Bir tek kazananı olacaktır. O da Cumhuriyet Halk Partisidir.”

  Ayrıca Barkan Kalınomuz;  25 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek olan olağanüstü Merkez İlçe  kongresi’nde divan Başkanlığına Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan KESKİN'nin talimatı üzerine, Parti Meclisi Üyesi, İzmir Milletvekili ve Aydın Müfettişi  Alaattin YÜKSEL’in görevlendirildiğini sözlerine ekledi.

 

(İHA)

Share