logo

17 Temmuz 2013

Çerçioğlu İlk Kez Büyükşehir Projelerini Açıkladı

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 30 Mart 2014'te yapılacak olan yerel seçimlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmesi halinde Büyükşehir Belediyesi yetkileri dahilin de Kuşadası'nda gerçekleştirmeyi düşündükleri projeler hakkında ilk kez açıklamada bulundu.

Aydın'da göreve gelir gelmez yaptığı icraatları hatırlatan Başkan Çerçioğlu, Kuşadası'nda da ciddi anlamda estetik ameliyata ihtiyaç olduğunu belirtti. Bugüne kadar büyükşehir projeleriyle ilgili hiç konuşmayan Çerçioğlu, ilk kez Kuşadası ilçesi için hayata geçirmeyi planladığı projeleri açıkladı.

'KUŞADASI'NA ESTETİK AMELİYAT YAPMAK GEREKİYOR'

Kuşadası'nın en büyük sorunlarından bir tanesinin trafik ve otopark sorunu olduğuna dikkat çeken Başkan Çerçioğlu, "Kuşadası'nda aynı Aydın merkezdeki gibi belki bu kadar büyük olmayabilir ama yerin altına 2 katlı veya 1 katlı bir otopark yapacağız. Bunun yanında Kuşadası'na bir kent meydanı kazandıracağız. O eski Kuşadası 40 yıl önceki Kuşadası'nı hatırlarsanız maalesef bu gün hepimiz çocukluğumuzdaki hatırladığımız Kuşadası'nı anımsıyoruz. Kuşadası'na çok ciddi estetik ameliyatı yapmak gerekiyor. Biz bu ameliyatı Aydın'da yaptık. Büfelerimizi kaldırdık. Eskiden Adnan Menderes Bulvarı'nda ve şehrin birçok kaldırımında büfelerden yürünmüyordu. Kuşadası'nda da bir şekilde estetik ameliyat yapmak gerekiyor" dedi.

KUŞADASI'NA YENİ BİR YAT LİMANI

Kuşadası'nı Türkiye'nin ve Aydın'ın dünyaya açılan bir penceresi olarak gördüğünü söyleyen Başkan Çerçioğlu, "Kuşadası'na Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden insan geliyor. Kuşadası'nı çok önemsiyorum. Kuşadası'nda bir projem daha var. Yeni bir yat limanı projemiz. Büyükşehir Belediyesi olarak 3. projemiz de Kuşadası'na yeni bir yat limanı yapmak. 4. Projemiz de Didim'e yat limanı yapmak" açıklamasında bulundu.

 

 

(İHA)

Share