logo

28 Ağustos 2013

Buharkent Kızıldere Köyünde İncir Eküy Sertifika Dağıtım Töreni Düzenlendi

Buharkent İlçesi Kızıldere köyünde yürütülmekte olan incirde Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi ( EKÜY) Projesi kapsamındaki üreticilere köyde düzenlenen bir törenle Entegre Üretici ve Entegre Ürün sertifikaları ile ürün logoları verildi.

Proje İl sorumluları Mühendis Adnan Çaçamer, Dr. Nevin Başpınar, Yüksek Mühendis Gül Kuruoğlu Aşçı, İlçe sorumluları mühendis Serkan Özkan ve mühendis Emine Yıldız Bilici’nin hazır bulunduğu toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür yardımcısı vekili ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Aydın Çelik, Buharkent Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Zeki Berhuni, Buharkent Ziraat Odası Başkanı Naim Özdamar, Buharkent Ziraat Bankası Müdürü Bora Kaptan, Kızıldere Köy Muhtarı Sami Erçin ve çok sayıda üretici katıldı.

Sertifika törende konuşma yapan İl Müdür yardımcısı vekili Aydın Çelik, İlçe Müdürü Zeki Berhuni ve Ziraat Odası Başkanı Naim Özdamar projenin önemini vurgulayarak bu tür projelerin kalıntısız ve kaliteli üretim miktarını arttırarak hem tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşmasını hem de üreticilerin ürünlerini daha kolay ve daha iyi fiyata satmalarına yardımcı olduğunu belirttiler.

Son olarak Proje İl sorumlusu Adnan Çaçamer köyde yıl içinde yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verirken üreticilere ait ürünlerden hasat öncesi kalıntı analizi için alınan örneklerin tamamının temiz çıktığını ve üreticilerin sertifikalarını almaya hak kazandıklarını ifade etti.

Tören Üreticilere sertifika ve logo dağıtımı ile son bulmuştur.

 

 

(İHA)

Share