logo

14 Ağustos 2013

Bu Hırsızları Kimse Durduramıyor

Aydın’da bayram tatilinin sona erip mesainin başlaması ile birlikte bayramı tatiline çıkan pek çok kişi hırsızlık mağduru oldu. Aydın’da bayramı hırsızlık yaparak geçiren bir şebeke girdikleri bir kurumda bir yandan gitar çalıp eğlendiler, diğer yandan da kasada bulunan yaklaşık 300 TL’yi çaldılar. Akvaryumdaki balığı bile alan hırsızlar polis tarafından aranıyor.

Aydın’da bayram tatili hırsızlara yaradı. Bir hırsızlık şebekesi kullandığı çocukları adeta bayram mesaisi yaptırdı. Yaşlarının 3 katı sabıkası bulunan hırsızların güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan görüntüleri ise izleyenleri şaşırttı.

Edinilen bilgiye göre Ramazan Bayramı’nda biri 18 yaşında, diğerleri henüz 15 yaşın altında olan ve 4 kişilik ekip Adnan Menderes Stadyumunda bulunan izci Evi’ne girdi. Oldukça profesyonel gözüken hırsızlar izci evinin kapalı olan bahçe kapısından atlayıp sakin tavırlarla önce bahçeyi yokladılar. Bahçe’de güvenlik kamerası olduğunu görüp önce güvenlik kamerasının kablosunu koparan hırsızlar diğer kameraları hesaba katmayınca dakikalarca uğraşıp İzci Evinin Demirkapı ve pencerelerini kırarak içeri girmeyi başardılar.

“HIRSIZLARIN RAHAT TAVRI ŞAŞIRTTI”

Oldukça rahat görünen bekçisi bile bulunan stadyumda hiç kimseden çekinmeden hırsızlık yapan çocuklar, kendi aralarında hırsızlık yaptıkları izci evinde eğlence bile düzenlediler. Ellerine geçirdikleri bir gitarı çalıp eğlenen hırsızlar, hiçbir şey olmamış gibi kasadaki yaklaşık 300 TL ile dolaptaki kıymetli eşyaları çalarak başka bir yerde hırsızlık yapmak üzere ayrıldılar. Her birinin 30- 40 sabıkası olduğu belirtilen hırsızların yaşlarının küçük olması nedeniyle bir şebeke tarafından kullanıldığı, çocukların ailelerinin de bu duruma aldırış etmediği iddia edildi. Hırsızların görüntüleri güvenlik kameralarına bu şekilde yansıdı.

(İHA)

Share