logo

02 Kasım 2017

BOZKURT’TAN PROMOSYON SKANDALI İDDİASI

Türk Sağlık-Sen Aydın Şubesi Başkanı Ahmet Bozkurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün 15 Temmuz 2017 tarihinde Vakıfbank’la yaptığı promosyon sözleşmesinde aynı kurumda çalışanlar arasında keyfi bir uygulama yapılarak usulsüzlük yapıldığını iddia etti.

Bozkurt, “Mağdur olanlarla ilgili girişimlerimiz hukuki süreç başta olmak üzere devam edecektir.” dedi.
“YAPTIKLARI YANLIŞTAN DÖNÜLMEMİŞTİR”
Bozkurt yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 15.07.2017 tarihinde Vakıf Bankla yapmış olduğu promosyon sözleşmesinde, aynı kurumda çalışanlar arasında keyfi bir uygulama yaparak 5 kişi olan 4/C’lilerden 2’sine promosyon ödemiş, 3 kişiye ödeme yapmayarak usulsüz davranılmıştır. 2007/21 sayılı Başbakanlık genelgesinde ‘personel arasında ayrım yapılmayarak promosyon eşit dağıtılır. Bu uygulama kurum personelinin rahatlıkla bilgi edinebileceği şekilde ilan panoları ve internet siteleri yoluyla ilan edilecek, aleniyet ilkesine riayet edilecektir’ denilmesine rağmen kurum genelgeye muhalefet ederek, yaptıkları yanlıştan yazışma ve görüşmelerimize rağmen dönülmemiştir.”
“İHMALİ BULUNANLAR İÇİN GEREĞİ YAPILMALIDIR”
“İlimizdeki bütün kurumlarda promosyon anlaşması yapılırken 4/A – 4/B ve 4/C ayrımı yapılmadığı halde, bu kurumda ayrım yapılarak promosyon almayan 3 kişi adeta cezalandırılmıştır.” diyen Bozkurt; “Konuyla ilgili kurumdan mantıklı bir açıklama yapılmamıştır. Sonuçta maaşlar mutemetler tarafından yapılarak kişilerin hesabına aktarılmaktadır. Bu yol izlenirken varsa bir yanlış bu icmali düzenleyene ait bir yanlıştır. Her ay maaşını Vakıf Bank’tan alan bu üç mağdurdan kaynaklanan herhangi bir yanlış işlem yoktur. Bankaya bildirilmeyen bu isimler için varsa bir teknik eksiklik çalışanlardan kaynaklanmayan bir eksikliktir. Bu eksiklikte kuruma aittir. Mağdur olanlarla ilgili girişimlerimiz Hukuki süreç başta olmak üzere devam edecektir. İhmali bulunanlar için gereği yapılmalıdır. Ancak bu konu ile ilgili kurumun yanlıştan dönmesi ve kusurlu olanlar ile ilgili herhangi bir girişimde bulunmayacakları tarafımıza bildirilmiştir.” dedi.
(KUDRET CAN)

Share