logo

31 Ekim 2007

“Böyle analar varken, böyle güzel vatanı için canını veren aslanlar yetiştirirken, bizim vatanımız bölünmez”

Mercek Gazetesi, Aydın Türk Ocağı, Kamu-Sen Kadın Kolları, Tes-İş, Türk Haber-Sen, Kamu-Sen İl Temsilciliği, Türk Büro-Sen, Ay TV, Türk Sağlık-Sen, Türk Eğitim-Sen, Şehitler ve Gazi Aileleri Koruma Derneği, Türk Diyanet ve Vakıf-Sen’in katkılarıyla “Ana yüreği” adı altında yapılan şehitler sergisi Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezin’de yine tek yürek olundu. 29 Ekim- 2 Kasım arası açık olacak sergiyi; Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Şehit ve Gazi Aileleri Koruma Derneği Başkanı Sevil Ersin ve Aydın’a ilk şehit veren anne AyşeTülü halka açtı. Türk Eğitim-Sen Başkan’ı Rıdvan Naci Devli bugün farklı bir konuya değineceğim, insanoğlu için önemli ama teröristler için önemsiz olan “insan canı” dedi. sözlerine şöyle devam etti “ Allah herkesten farklı olmamız için bir şeyi önemli kılmış aklı, bunu kullanabilmek için de can vermiş. Can’ı da öyle güzel yaratmış ki başımıza gelen en küçük olayda refleks dediğimiz uyarıcılar yerleştirmiştir. Teröristler böyle güzel yaratılan cana hiç de acımayıp vuruyorlar. Kim bilir canları nasılda acıyordur, bizim bile elimize iğne batsa acımıyor mu” dedi.
Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Sevil Esin, “Adıyaman’da vatani görevini yapan şehit İsmail Tülü’nün anne ve babasını göstererek Aydın’da ilk şehit veren ailedir. Bunlar varken benim sizinle konuşmam gereksizdir”dedi.
Vali Mustafa Malay Şehit annesinin elini öperek, “Böyle analar varken, böyle güzel vatanı için canını veren aslanlar yetiştirirken, bizim vatanımız bölünmez. Gerçekten şimdi konuşma zamanı değildir. Kurtuluştan bu yana ölen aziz şehitlerimiz için dua etme zamanıdır”dedi. Vali Malay ve tüm sergiye katılanlar dua etti. Duanın sonunda sergi halka açıldı.
(Mücadele)

Share