logo

26 Haziran 2013

Bitlisli Öğrenciler Vali Kerem Al’ı Ziyaret Etti

Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) finansmanı desteği ile yürütülen proje kapsamında Bitlis’ten Aydın’a gelen öğrencileri Vali Kerem Al makamında kabul etti. Bitlis Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Bilinçli Gençlik Yaşam Programı” çerçevesinde Bitlisli Öğrenciler Aydın’a ziyarete geldi. Öğrencilerin ilk ziyaret yeri Valilik oldu.

Bitlisli öğrencileri Valilik Toplantı salonunda kabul eden Vali Sayın Kerem Al, öğrencilere tek tek ‘hoş geldiniz’ diyerek sevgi gösterdi ve yakından ilgilendi. Seçmek istedikleri meslekleri, okudukları okulları, ailelerinin durumlarını da soran Vali Al’la çocuklar arasında güzel anlar yaşandı.

Öğrenci grubunun Genel Koordinatörlüğünü yapan Tarih Öğretmeni Halil Işıklar program hakkında Vali Kerem Al’a bilgiler verdi. Halil Işıklar konuşmasında,“Bitlis Emniyet Müdürlüğü’nün Bitlis İl çevresinden 14-18 yaş grubunda maddi durumu yetersiz ve derslerinde başarılı olan Fen, Anadolu, Anadolu Öğretmen, Anadolu İmam Hatip ve Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerinden Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tespit ettiği 200 öğrenci Aydın’da çeşitli okullarda 75 saat İngilizce, 15 saat matematik dersleri gördü. 14 Haziranda başlayan programın 22 gün kesintisiz devam edecek ve 5 Temmuzda sona erecek” dedi.

Bu derslerin yanında öğrencilere yönelik sosyal ve sportif faaliyetleri de organize etmek üzere 20 öğrenciye bir öğretmen düşecek şekilde öğretmenler görevlendirildiği bilgisini veren Halil Işıklar, “Bunun yanında yeteri kadar ders ekipmanları, kırtasiye malzemeleri, ihtiyaç duydukları anda öğrencilere rehberlik edecek üniversite mezunu gençler arasından 20 adet yaşam koçu eşlik ediyor” diye konuştu.

Öğrenci gurubuna Bitlis Emniyet Müdürlüğü adına polis memuru Osman Civelek ile beraber dört erkek ve bir bayan polis memurunun da eşlik ettiğini belirten Halil Işıklar, gezi güzergahının İzmir, Denizli, Kuşadası olarak belirlendiğini, akşamları da eğlenceler düzenlenip skeçler, oyunlar ve çeşitli aktivitelerin yapıldığını söyledi.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Vali Kerem Al, öğrencileri tebrik ederek, çeşitli hediyeler verdi.

Düzenlenen program kapsamında öğrencilerin hem ülkenin çeşitli yerlerini tanıma fırsatı sunulduğu hem de gençlerin yaz tatilinde zararlı alışkanlıklar ve çeşitli kötülüklerden uzak tutulmaya çalışıldığı belirtildi.

 

(İHA)

Share