logo

29 Temmuz 2013

‘Bin Günde Bin Köye Bin Gölet’ Projesi Devam Ediyor

Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem Karacasu ilçesinde halkla bir araya gelerek vatandaşın sorunlarını dinledi.

Köy ziyaretlerinde de bulunan Erdem, Karacasu’ya bağlı Işıklar Köyü’nde teravih namazı sonrası köylüyle bir araya geldi. Karacasu köylerine yapılması planlanan göletler hakkında bilgi veren Erdem, “ Bazı göletleri ve barajları tamamladık. Bu göletlerin ve barajların yapımı yüksek maliyetlere sahip olması il özel idaresini ödenek açısından zorluyor. Biz de buna bir çare bulmaya çalıştık. İhale usulüyle Devlet Su İşleri’nin önderliğinde bu gölet ve barajlar en kısa sürede hayata geçecek. Plan ve proje aşamasında olan bu göletlerle barajların yapımı önümüzdeki bir yıl içerisinde başlayacak” dedi.

Yapımı biten ve hizmete açılan Dandalas Çayı üzerinde kurulan Karacasu Barajı ile çiftçinin rahata kavuştuğunu belirten Erdem, sulamayla birlikte verimsiz toprakların azaldığını belirtti.

Yapılmış ve yapılacak olan göletler ile barajların bu coğrafya için büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Erdem, “Baraj ve göletler inşa etmediğimiz taktirde ne tarıma yeterli suyu verebiliriz, ne de vatandaşımıza kaliteli içme suyu temin edebiliriz. AK parti olarak insan odaklı yatırımlara devam ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Köylünün ve çiftçinin her zaman en iyiye layık olduğunu belirten Erdem, çiftçinin ve köylünün rahata kavuşması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Işıklar Köyü sakinlerinin ilgi gösterdiği toplantıda sözlerinin yanlış anlaşılmaması gerektiğini söyleyen Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, “Bu söylediklerimi önümüzdeki seçimler için bir vaat olarak algılamayın. Seçimler öncesi bu işi hızlandırma hesabı yapmaya gerek yok. Bu projeleri biz başlattık ve bazılarında güzel sonuçlara ulaştık. Açık konuşmak gerekirse bazı proje ve planların tamamlanması bir seneyi bulur. Diğer baraj ile göletlerde olduğu gibi nihai sonuçlara ulaşacağımıza ve güzel neticeler alacağımıza eminim” ifadelerine yer verdi.

(İHA)

Share