logo

03 Ekim 2007

Berberoğlu çifti Davutlar halkının gururu oldu

Aydın’ın Kuşadası İleçsi’ne bağlı Davutlar beldesinde yetişen Hakan ve Özgür Berberoğlu çifti, merkezi ABD’de bulunan dünyanın en büyük iş makineleri üreticisi Caterpillar’da proje yönetimi analisti olarak çalışmaya başladı.Genç çiftin bu başarısı belde halkı için gurur kaynağı oldu.
Eski Davutlar Belediye Başkanı ve Emekli Öğretmen Cengizhan Berberoğlu’nun oğlu Hakan Berberoğlu, merkezi ABD’de bulunan dünyanın en büyük iş makineleri üreticisi Caterpillar’da proje yönetimi analisti olarak çalışmaya başladı. Daha önceden vakıf yöneticiliği yapan Hakan Berberoğlu’nun eşi Özgür Berberoğlu da aynı şirkette 3 senedir yüksek makine mühendisi olarak çalışıyor. İlkokulu ve ortaokulu Davutlarda okuyan Hakan Berberoğlu, eşi Özgür Hanım’la birlikte Caterpillar’in Chicago çevresinde kurulu olan fabrikasında çalışan iki bini aşkın işçi içerisinde tek Türk çift. Eşiyle birlikte böylesine büyük ve global bir şirkette bir Türk olarak çalışmanın gurur verici olduğunu söyleyen Berberoğlu ülkemizi de en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Chicago’daki fabrikada dünyanın en büyük CAT tekerlekli yükleyicilerini ürettiklerini söyleyen Berberoglu 994F modelinin önünde esiyle beraber poz verirken bu makinelerin üretiminde söz sahibi olmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Berberoğlu, “994F su ana kadar dünya üzerinde üretilmiş en büyük tekerlekli yükleyici. Tanesi $3,2 milyon dolardan satılıyor. Özellikle madenlerde çalışan bu makineler yaklaşık bin 500 beygir gücünde ve senede özel müşteriler için 44 tane üretiliyor. Fabrikada ayrıca farklı modellerden ekskavatör ve tekerlekli yükleyicilerin de üretimi devam ediyor. Fabrikamızın günlük üretim kapasitesi 37 is makinesi” diye konuştu.
Davutlar’ı her zaman özlediğini ve çocukluğunun o küçük kasabada geçtiğini söyleyen Berberoglu, “Davutlar’lı olduğumu her zaman gururla söylerim. Davutlar’ın ilk ve ortaokulunda yetişmiş birisi olarak buralarda olmaktan kasabam insani adına her zaman gurur duydum; duymaya da devam ediyorum. Esim ve kendim adına Davutlar halkının dualarını bekliyorum” diyerek memleketine çok özlediğini söyledi.

(İHA)

Share