logo

22 Temmuz 2013

Belediye-İş Sendikası’ndan Söke’de Metan Gazı Bilgilendirme Toplantısı

Geçtiğimiz günlerde Kuşadası’nda meydana gelen metan gazı faciasının ardından Belediye-İş Sendikası Aydın Şubesi, belediyeleri gezerek bilgilendirme toplantıları düzenliyor.

Benzer bir toplantı Söke Belediyesi Kanalizasyon İşleri Şefliğinde yapıldı. Toplantıda Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman ve Sendika Söke Temsilcisi Bayram Keçe Söke Belediyesi Kanalizasyon İşleri personeli ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen çalışmalarda iş güvenliğine dikkat edilmesini isteyen Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman; “Çalışma sahasında kapaklar kapalı ise açıp bekledikten sonra çalışma yapılmalı. Metan gazından maalesef oksijen tüplü maskeler dışında hiçbir maske korumuyor. O yüzden çok dikkatli davranılmalı ve gerekli tedbirler alınmalı” dedi.

Kuşadası’nda yaşanan faciada belediye işçisi arkadaşlarımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü hala yaşadıklarını belirten Hidayet Yaman, yardım kampanyası başlattıklarını ve bayram öncesinde kaybedilen işçilerin ailelerine destek olmak istediklerini belirtti. Hidayet Yaman, bir kez daha başsağlığı dileklerini iletti.

 

(İHA)

Share