logo

09 Temmuz 2013

Bayram Yılmaz’ın Kareleri Aydınlılarla Buluştu

Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanati Derneği'nin kurucularından fotoğraf sanatçısı Bayram Yılmaz'ın ikinci kişisel fotoğraf sergisi Aydın'da beğeni topladı.

Aydın Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkez’inde Çin seyahatinde çektiği fotoğrafları sergiye açan Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanati Derneği'nin kurucularından fotoğraf sanatçısı Bayram Yılmaz, “Fotoğrafa merakım var ve hobi olarak yapıyorum. Kişisel olarak bu ikinci fotoğraf sergim. İnsanlara fotoğrafı benim gözümden yansıtmak istiyorum. Bu sergimde de tema olarak dünyanın parlayan yıldızı haline gelen ve kapalı toplumdan açık topluma geçmeye çalışan Çin’i ele aldım. 30 kareyle bu sergide Çin’i anlatmaya çalıştım” dedi.

Fotoğraf sergisi açılışına Aydın Valisi Kerem Al, İl Emniyet Müdürü Ahmet Turan Temel, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, AK Parti İl Başkanı Sadık Atay ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten katıldı.

Bayram Yılmaz açtığı fotoğraf sergisini Vali Al’ı bizzat kendisi gezdirirken çekmiş olduğu fotoğraflar hakkında da bilgiler verdi.

Fotoğraf sayesinde hayata ve günlük yaşamımıza dair algılarının geliştiğini ve sosyal meseleler hakkında fotoğrafların daha fazla düşünmeye sevk ettiğini ifade eden Bayram Yılmaz, belgesel fotoğraflarının ve sokak fotoğrafının öncelikleri arasında yer aldığını belirtti.

Asıl mesleğinin makine mühendisi olduğunu ve Kuşadası’nda özel bir şirketin yönetim kurulu üyesi olarak çalıştığını belirten Yılmaz, ”Fotoğrafçılık eğitimi aldım ve fotoğraf benim için bir tutkuya dönüştü. Babamdan kalan bu mesleği devam ettirmeye çalışıyorum ve onun emektar makinesiyle deklanşöre basmayı öğrendim” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  VALİ KÖŞGER: "PLANLAMALARDA GEÇ KALIYORUZ"

Önümüzdeki günlerde teması farklı olan ve farklı illerde fotoğraf sergileri düzenleyeceğini söyleyen Bayram Yılmaz, daha çok balıkçılar, Ortadoğu, çömlekçiler, kutsal mekanlara yolculuk, insan, yaşam, sokakları ele alan fotoğraflarla ilgilendiğini dile getirdi.

(İHA)

Share