logo

18 Temmuz 2013

Başkan Kamacı’dan Seyyar Esnaf Tartışmalarına Cevap

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Manavlar Çarşısı esnafının, seyyar esnaf isyanına cevap verdi.

Kamacı Seyyar esnafla sorunlarının olmadığını haksız rekabeti önlemek için seyyarlara müdahale ettiklerini söyledi. Kamacı, Esnaf Odası Başkanı Pektaşoğlu’nu da esnafına sahip çıktığı içinde ayrıca teşekkür etti.

Didim’de Belediyenin Altınkum’daki seyyar esnafları kaldırması kamuoyunda memnuniyetle karşılanırken, aynı uygulamanın şehir merkezinde de yapılmasını isteyen Manavlar Çarşısı esnafına ve Esnaf Odası Başkanına seyyarla ilgili yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulundu. “Seyyar esnafla sorunumuz yok; Onlarda bizim insanımız” sözleriyle açıklık getiren Kamacı “Haksız rekabeti önlemek için yapılan bir çalışma; onlarda bizim insanımız sabah görüştüğümüz merhabalaştığımız kişiler ama eşitliği sağlamak için bu uygulamalar yapıldı” dedi.

Başkan Kamacı, sözlerine şöyle devam etti; “Didim’de yaşayan insanlarımızın ve tatilcilerimizin ortak kullanım alanlarını daha rahat kullanmaları için yapıldı bu çalışma; bu konuda bize gelen baskılara da taviz vermiyoruz. Bu sorun sadece belediye zabıtalarına yüklememek lazım; Hijyen noktasında satılan bu materyallerle ilgili vatandaşımızın ve esnafımızın da duyarlı olması lazım. Zaten bizim çalışmalarımızın tamamı insan için”

Herkesin kurallara riayet etmesi gerektiğini belirten Başkan Kamacı “İşgallerin geri çekilmesi noktasında da Zabıta Amirimizle görüştüm. Belli bir disiplin edilecek. Esnafta bir iki malzemesini teşhir amaçlı koyacak. Çünkü yaşlı, engelli ve özürlü vatandaşlarımızın rahatça yürümesi noktasında herkes duyarlılık göstermeli. Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu’nu esnafa sahip çıktığı, kolladığı için teşekkür ediyor, tebrik ediyorum” dedi.

“MANAVLAR ÇARŞISI YENİDEN DÜZENLENECEK”

Esnaf Odası Başkanının Çarşamba Pazarının yeniden düzenlenmesiyle ilgili önerisini de değinen Kamacı, “Manavlar Çarşısında bir düzenleme yapacağız. Zaten bunlar bizim kendi esnafımız… Şu an belediye olarak ciddi iş potansiyelimiz var. Oraya da sıra gelecek. Mavişehir’de yaptığımız düzenleme gibi orada da düzenleme yapacağız. Yeni bir çalışmanın olup olmayacağı Belediye Meclisi ve Encümeninde ele alınması ve değerlendirilmesi lazım. Herhangi bir çalışma yok bu konuda ama neden olmasın? Biz buranın 7 gün çalışmasını isteriz. Biz buranın üretici pazarı olması ve ayrıca otopark olarak kullanılması noktasında planlarımız var. Projelendirdikten sonra onu da yapacağız. Oraları seyyarlara verebiliriz. İstihdam edebiliriz, kendileriniz ortada bırakmayız” dedi.

(İHA)

Share