logo

17 Ağustos 2013

Başkan kamacı’dan plan isyanı..

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı Fevzipaşa Mahallesinde çalışma yapmak için Korum İmar Planı ile Çevre İmar planlarını beklediklerini söyledi.

Didim’in en uzak mahallesi konumunda olan Fevzi Paşa Mahallesine belediye hizmetlerinin neden yapılmadığın yönelik soruyu yanıt veren Belediye Başkanı Mümin Kamacı çalışma yapmak için Korum İmar Planı ile Çevre İmar planlarını beklediklerini söyledi.

2006 yılından bu yana Turizm Bakanlığından onay beklediklerini belirten Kamacı “Ben her Ankara’ya gittiğimde buranın sorunu için Bakanlık yetkilileri ile görüşüyorum. Fevzipaşa mahallesinin planları yok. Olmadığı için bir şey yapılamıyor. Burada Sit alanı olduğunda Koruma İmar Planının onaylanmasını bekliyoruz. Ardından Çevre İmar planlarını bekleyeceğiz. Önümüzdeki ay Aydın anıtlar kurulu buranın Koruma İmar planının görüşecek. Plan onaylanırsa Bakanlığa gidecek. İnşallah onaylanır. Biz burayla ilgili bir plan hazırladık. İçinde modern Pazar yeri, belediye hizmet binası, sağlık ocağı ve cami olan planlar hazır. Ayrıca 3,5 km’lik bir sahil var ve bu sahil kesimiyle ilgili de projelerimiz var” diye konuştu.

 

(İHA)

Share