logo

17 Ağustos 2013

Başkan kamacı; “didim’de su kesintisi yok”

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı İlçe genelinde su kesintisinin olmadığını belirterek, aşırı nüfus yoğunluğu nedeniyle üst katlara giden suyun hızında düşüş olduğunu belirtti.
Didim’de bazı mahalle ve caddelerde suların az gelmesi şikâyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Mümin Kamacı suların az gelme nedenini aşırı nüfusa bağladı. İlçe genelinde su kesintisinin olmadığını belirten Kamacı “Su kuyularımızda herhangi bir sorun yok. Sadece akşam saatlerinde üst katlarda suyun taziyi düşüşler olabilir. Arıtma tesisimiz bu noktada tam kapasite çalışıyor. Günlük 50 bin m3 olan arıtmanın kapasitesi şu an 48 bin metreküpte. İlçede günde 200 ton çöp topluyoruz. Arıtma tesisimizin kapasitesi 350 bin nüfusa göre ve 2030 yılına kadar ömürlü. İlçemiz sürekli nüfusu artan bir yapıda… Bu nedenle biz bu yıl Sağ-Tur bölgesinde 2 yeni kuyu daha açtık. Şu an kuyu sayımız 42 oldu” dedi.
Didim genelinde orta refüj ve parklardaki çimlerin kuruması sorunuyla ilgili yöneltilen eleştirilere ise Didim Belediyesi Park ve Bahçelerden sorumlu Ziraat Mühendisi Gülden. Deniz cevap verdi. Parkların hepsinde otomatik sulama olduğunu belirten Deniz “Çimlerin kuruması mevsimsel kimisi kurur, kimisi canlanır. Birçok yere sulama tesisatı koyduk, arızalar oldu onları yaptırdık. 48 personel ile çalışıyoruz. Her bölgedeki park ve refüjler için ayrı ayrı kontrol ediyoruz” diye konuştu.
Atatürk Bulvarındaki Orta refüjler için yöneltilen eleştirilere de cevap veren Deniz “Orta refüj tel örgüyle çevriliyor. Burada çimleri kurutacağız. Buralara sarmaşık dikiliyor. Dinlenme dönemi geçişten sonra bazıları belki kuruyabilir biz yerine yenilerini koyacağız.”dedi.
Belediye Başkanı Mümin Kamacı ise Parkların düzgün kullanılması konusunda vatandaşlara çağrıda bulunarak halkın parktaki aletler, banklar ve çevre düzenlemesi konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

 

 

(İHA)

Share