logo

04 Haziran 2013

Başkan Dr. Yavaşoğlu’ndan Kandil Mesajı

Germencik Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yavaşoğlu Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda “Böyle geceler kin ve nefret duygularımızı temizlemek için bir fırsat olmalı” dedi.

Dr. Yavaşoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, birlik ve beraberliğin öneminden söz ederek “Kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde kandillerin önemi daha da fark edilir olmaktadır. Çünkü günümüzde yaşanan kin ve nefret duyguları, düşmanlıklar bazen insani duyguların önüne geçmekte, insanları kötü davranışlara yöneltmektedir” diye konuştu.

“Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz” diyen Dr. Yavaşoğlu, “Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, insani meziyetlerimizi ön plana çıkartan bir yaşamı tercih etmeliyiz. Ayrıca bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız” diye konuştu.

Germencik Belediyesi olarak yaklaşan mübarek Ramazan ayı öncesi tüm camileri bakımdan geçirerek temizliklerinin yapılacağını ve rutin olarak bunu yaptıklarını kaydeden Dr. Ahmet Yavaşoğlu, “Kandilin, şehrimize, ülkemize hayırlar getirmesini, İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olması en büyük temennimdir” dedi.

(İHA)

Share