logo

03 Haziran 2013

Başkan Altungün, ADD’nin Birlik ve Beraberlik Etkinliğine Katıldı

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Atatürkçü Düşünce Derneği Kuşadası Şubesi tarafından düzenlenen “Birlik ve Beraberlik Kahvaltısı”na katıldı.

Kuşadası Korumar Otel’de gerçekleştirilen kahvaltıya Başkan Altungün’ün yanı sıra, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, ADD üyeleri, Söke-Davutlar ADD dernekleri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyeleri ve Emekli Öğretmenler Derneği üyeleri ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kahvaltıda bir konuşma yapan Kuşadası ADD Şube Başkanı Perihan Saralp, tüm kesimleri birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye çağırdı.

Daha sonra konuşan Başkan Altungün ise, “Öncelikle Taksim, Gezi Parkı’nda yaşanan üzücü olaylarının ardından direniş göstermeye başlayan halkımız, gençliğimiz ve tüm yurt severlerimizi canı gönülden kutluyorum. Kuşadası olarak bizde yanındayız ve sonuna kadar destekliyoruz. Dün Atatürk Meydanı’nda beraberdik, orada belki de 17-18 yaşında bir kızımızın pankartı dikkatimi çekti. Pankartta 'Bu bir direniş değil, diriliş' yazıyordu. Evet aynen öyle bu bir diriliştir sevgili Kuşadalılar. Belki biraz klasik olacak ama farklı siyasi görüşlerde olabiliriz, düşünce tarzımız farklı olabilir, bazı konularda fikir ayrılıkları içerisinde de olabiliriz ama şuan gelin bir olalım, birlik olalım, enerjimizi ülkemizi kalkındırmada kullanalım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tüm davetliler hep birlik 10. Yıl Marşını söyledi.

(İHA)

Share