logo

31 Temmuz 2013

Başkan Alıcık’tan Süper İncir’e Destek

‘Bir İncir Hikayesi’ sloganı ile Aydın’da çekimleri yapılarak tamamlanan ve 26 Temmuzda vizyona giren komedi türündeki 90 dakikalık ‘Süper İncir’ filminin galası 5 Ağustos’ta Nazilli Belediye Sinemasında yapılacak.

Ege bölgesini ve özelliklede Aydın'ın tarım ürünleri tarihi mekânları, gelenek ve göreneklerinin tanıtan ve bir İncir Hikâyesi Sloganı ile yola çıkan 'Süper İncir' film ekibi, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete filmin yapımcı ve yönetmeni Kerem Sarı, Yönetmen Yardımcısı Mustafa Kılınç, filmin oyuncularından Ece Yentür, Zafer Kaya, Çoşkun Kemer ile filmde rol alan Aydın Gazeteciler Cemiyeti Nazilli Şube Başkanı Metin Özden ve Doğa Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Şenol Babacan katıldı. Adnan Menderes'in memleketi Çakırbeyli köyü ve Aydın'ın tarihi mekanlarında çekilen filmin Aydın’da kapalı gişe oynadığını belirten yönetmen Kerem Sarı, Aydın, Nazilli, İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Ege illerinde 26 Temmuz 2013 tarihinde vizyona giren ‘Süper İncir’ filminin 30 bin biletli gösterim engelini aşarak tüm Anadolu’ya yayılması için çalıştıklarını ifade etti.

Komedi türündeki Süper İncir filmi ile Ege bölgesini ve özelliklede Aydın’ı çok iyi tanıttıklarını ifade eden Başkan Alıcık; “Öncelikle yönetmen, yapım amiri, oyuncular ve proje içinde görev alan ve destekleyen herkese çok teşekkürlerimi sunuyor ve tebrik ediyorum. Bölgemiz, bölge insanımız, tarihi mekanlarımız ve tarım ürünlerimizin tanıtıldığı bu filme destek vermek hepimizin görevi. Kısıtlı imkanlarla, bu projede özveri göstererek çalışılmış emek verilmiş. Biz de Nazilli Belediyesi olarak bölgemizin tanıtılması için gereken desteği her şekilde vereceğiz. 26 Temmuz’da sinemalarda gösterime giren Süper İncir filminin galasını büyük bir organizasyonla Nazilli Belediye Sinemasında yapacağız. Ayrıca Nazilli halkının bu filmi izlemesi için afiş pankart ve anonslarla duyurular yapacağız. Çok uzun süredir bölgemiz ile ilgili özellikle Aydın’ı ön plana çıkaran bir film çalışması izlemedik. İşte bu yüzden bu film sonra çekilecek olan yeni filimler için bir örnek teşkil edecek. Çünkü zaten İlimiz ve İlçemizin köyleri de dahil doğal bir film setine sahip. İşte biz bunu tüm Türkiye’ye göstermek için bu filme sahip çıkmalı destek olmalıyız ki ulusal kanallarda da gösterime girsin” şeklinde konuştu.

NAZİLLİ’DE 5 AĞUSTOS’TA GALA

Nazilli Belediye Sinemasında yapılacak gala için hazırlıklara başlayan Nazilli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ilçede filmin tanıtımını için afiş, pankart ve anonslarla duyuru yapmaya başladı. Nazilli’de Yeni Saray sinemasında 26 Temmuz’da gösterime giren Süper İncir filminin 5 Ağustos’taki Nazilli Belediye Sinemasında yapılacak galasına da tüm Nazilli halkını davet etti.

(İHA)

Share