logo

25 Temmuz 2013

Başkan Alıcık, Erdal Ailesinin Sofrasına Konuk Oldu

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, manevi duyguların, birlik ve beraberliğin pekiştiği, yardımlaşma duygularının arttığı Ramazan ayında Erdal Ailesinin iftar sofrasına konuk oldu.

Turan Mahallesi 368 sokakta ikamet eden Nuri ve Asiye Erdal’ın iftar sofralarına konuk olan Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a, Kültür ve Sosyal işler Müdürü Fatih Demir ile Satın Alma Müdürü Mehmet Çelik eşlik etti. Erdal ailesinin evine konuk olan Alıcık, iftar vaktine kadar ev sahipleriyle bir süre sohbet ederek Erdal ailesinin Ramazan ayını kutladı. Başkan Alıcık, ramazan ayının sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma ayı olduğunu vurgulayarak, bu tür iftar yemeklerinin, hem dinimizde, hem de geleneğimizde büyük bir yerinin olduğunu, Türk Milleti olarak bu değerleri yaşatmamız gerektiğini ifade etti.

Ev sahibi Erdal ailesi de Başkan Alıcık'ın davetlerini kırmayarak iftar sofralarına konuk olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek bu ziyareti unutmayacaklarını söyledi. Satın Alma Müdürü Mehmet Çelik okuduğu yemek duasının ardından hep birlikte yapılan iftar sonrası Nur apartmanı sakinleri de Erdal ailesinin evine geldi. Yenilen yemeğin ardından kahve ikramında bulunan Asiye Erdal’a teşekkür eden Başkan Alıcık “Böyle güzel bir ailemizle ve hemşerilerimizle anlamlı bir dönemde bir araya gelmek ve onlara konuk olmak bizim için çok güzel. Bu ayın bereketi, huzur ve mutluluğu paylaşıldıkça artıyor. Bize ev sahipliği yapan Erdal Ailesine teşekkür ediyorum. Hayatları boyu sofralarının Bereketli olmasını aile bireylerinin sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmelerini diliyorum” dedi.

Aile bireyleriyle teker teker ilgilenen Alıcık ailenin istek, talep ve önerilerini de dinlerken çocuklara oyuncak da hediye etti. Çeşitli vesileler ile vatandaşlarla iftar sofralarında bir araya gelen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının ilçemiz ve ülkemize güzellikler ve hayırlar getirmesi temennisinde bulunurken, Erdal ailesinin evine kendisiyle birlikte konuk olan apartman sakinleri ile de sohbet ederek, hal- hatırlarını ve ayrıca istek ve talepleri olup olmadığını sordu.

(İHA)

Share