logo

11 Temmuz 2013

Başkan Alıcık, Canlı Yayında Soruları Cevapladı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli'de yayın yapan yerel radyoda katıldığı programda vatandaşların sorularına canlı yayında cevap verdi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli’de yayın yapan Radyo Özden’e canlı yayın konuğu oldu. Yapımcı ve yönetmenliğini Radyo sahibi Metin Özden’in yaptığı programda, Başkan Alıcık 2009 yerel seçimlerinden buyana Nazilli’de yapılan ve yapımı devam etmekte olan yatırımları anlattı. Program sırasında telefon ve mail yolu ile bağlantı kuran vatandaşın sorularını yanıtlayan Alıcık vatandaşlardan gelen istek ve talepleri de değerlendirdi.

Önceki gün öğlen saatlerinde başlayan ve yaklaşık bir buçuk saat süren canlı yayın radyo programında siyasetten uzak, daha çok bu güne kadar Nazilli’nin yaşadığı değişimleri anlatan Haluk Alıcık, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar aday olacağını söyledi. Başkan Alıcık, Nazilli Belediyesi tarafından yapılan ve yapımları devam eden dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapan Naz-kent projesini, aşağı Nazilli’de temelleri atılan kentsel dönüşüm çalışmalarını, Nazilli’de yeni yapılan yollar ve parkları, Huzur Evini, Alzheimer Merkezini, 27 kilometrelik su irsale hattını, muhtarlık hizmet binalarını, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini, 22 Belediyenin bir araya gelerek hazırladığı katı atık bertaraf projesine başkanlık yapan Nazilli Belediyesinin Katı Atık Bertaraf tesislerinin kurulacağı yer konusunda yaptığı çalışmaları, geçen yıl hizmete giren hayvan pazarından, Doğalgaz çalışmalarına kadar birçok konuda açıklamalarda bulunarak vatandaşlardan gelen birçok soruya da cevap verdi.

Programın sonunda Büyükşehir yasası hakkında da bilgiler veren Haluk Alıcık, Büyükşehir Yasası’nın çıkmasının ardından ilçeye bağlı köylere verdiği desteği arttırdıklarını söyleyerek beldeleri de adeta şantiyeye çevirdiklerini belirtti. Vatandaşla iç içe olmayı sevdiğini belirten Alıcık, vatandaşların iyi gününde de kötü gününde de yanında olmanın manevi hazzının kendisine güç verdiğini ifade ederek konuşmasını tamamladı.

 

(İHA)

Share