logo

14 Temmuz 2017

BARO’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

“YAŞANANLARIN SEBEBİ HUKUKUN AYAKLAR ALTINA ALINMASI”
Aydın Barosu Başkanlığı 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Aydın Barosu’nun yayımladığı mesajda;  “Aydın Barosu, kimden ve ne şekilde gelirse gelsin her türlü darbeye karşı, demokrasi ve hukukun yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir.” vurgusu yapıldı.
“HER HAİN CEZASINI MAHKEMELER ÖNÜNDE ALMALIDIR”
Devletin içerisinden paralel yapının temizlenmesi ve bunun için ne gerekiyorsa hukuk içerisinde kalınarak yapılması gerektiğini savunan Aydın Barosu’nun mesajında şu ifadelere yer verildi;
“Bu yapı temizlenirken, terör örgütünün hangi ayağı olduğuna bakılmaksızın, kurum, kuruluş, siyaset ayrımı gözetilmeden mücadele edilmeli, her hain cezasını mahkemeler önünde almalıdır. Yine; bu yapı temizlenmeye çalışılırken, örgütün bugüne kadar yaptıkları ve son kanlı girişimlerinden ders çıkarılarak, artık devlet işlerinde liyakate önem verilmeli, hiçbir cemaat, cemiyet, tarikat, ne ad altında olursa olsun hiçbir grubun devlet içerisinde yuvalanmasına artık fırsat ve imkan verilmemelidir.”
“BİR GÜNDE BÜYÜMÜŞ BİR YAPI DEĞİLDİR”
Aydın Barosu, FETÖ/PDY terör örgütünün bir günde büyüyen, güçlenen bir yapı olmadığını savunduğu mesajında; “Askerimize, polisimize ve demokrasiye sahip çıkmak üzere sokaklara dökülmüş yurttaşlarımızın üzerine kurşun atacak, gazi Meclis’imizi bombalayacak kadar alçak ve şerefsiz olan bu yapı, bir günde büyümüş, güçlenmiş bir yapı değildir.  Bu yapı, neredeyse 50 yıldır sistemin içine yerleşmiş, hastalık gibi devletin bütün hücrelerini sarmıştır. Sonuçları çok ağır olan bu hain girişim neticesinde vatanını, bayrağını, devletini korumak isteyen askerimiz, polisimiz, sivil vatandaşlarımız şehit olmuş ya da yaralanmışlardır. Bu kutsal amaç için şehit olanlara 15 Temmuz’un yıl dönümü vesilesiyle bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Bir daha ne 15 Temmuz ne de öncesinde Ergenekon, Balyoz, Casusluk davası gibi davalarla insanların hayatını karartan, yok eden böyle hiç bir yapıya geçit verilmemesi için herkesi uyanık davranmaya ve hukukun üstünlüğüne inanarak sahip çıkmaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.
Aydın Barosu yayımladığı mesajında, yaşananların sebebinin hukukun ayaklar altına alınması olduğunu iddia ederek; “Cumhuriyetin Savcısı olarak görevlendirilen FETÖ’nün avcıları, Türk Milleti adına değil, terör örgütü lideri Fethullah Gülen adına karar veren hakimlerdir.  Bu kanserli hücrelerden arınarak yeniden ayağa kalkıp muasır medeniyetler seviyesine yükselmiş, birlik ve beraberliğini sağlamış bir millet halinde aydınlık yarınlara yürümemizin tek yolu da hukukun üstün, yargının bağımsız ve tarafsız, liyakatin her kademede esas alındığı, ulu önder Atatürk’ün işaret ettiği kutlu yoldur. Cumhuriyetle yaşıt Aydın Barosu Egemenlik Kayıtsız Ve Şartsız Milletindir ilkesine sonuna kadar bağlı,   kimden ve ne şekilde gelirse gelsin her türlü darbeye karşı, demokrasi ve hukukun yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir.” denildi.
(GÜÇLÜ ÇEZİK)

 

Share