logo

27 Temmuz 2013

Bağcıllı’da 41 Yıllık Köprü Yenileniyor

1972 yılında yapılan köprünün ihtiyaçları karşılayamaz hale gelmesi ve son olarak depreme dayanıksız olduğu her an yıkılabilir gerekçesi ile rapor tanzim edilmesinden sonra köylünün korkulu rüyası olan köprü yerine yenisi yapılıyor.

Nazilli Belediyesi ilçeye bağlı Bağcıllı köyü giriş yolunda bulunan eski köprünün yanına yeni bir köprü inşa ediyor.

Büyükşehir yasa tasarısının kanunlaşmasından sonra sık sık köylere ziyaretlerde bulunan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Bağcıllı köyüne yaptığı ziyaret sırasında köylünün istek ve taleplerini dinledi. Bağcıllı köy halkı ilk taleplerinin köyün bağlantısını sağlayan köprünün yenilenmesini istemesi olduğunu öğrenen Başkan Alıcık çalışmaları başlattırdı. Nazilli Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucu köprünün artık ihtiyaçları karşılayamaz ve depreme dayanıksız olduğu raporunun tanzim edilmesi üzerine Başkan Alıcık’ın talimatı ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Bağcıllı köyü, köy yolu girişinde bulunan çay üzerinde yeni köprü inşaatına start verdi. 41 yıllık eski köprünün hemen yanında 10 metre yol boyu, 14.20 metre perde boyu, 4 metre yüksekliği ve 11 metre genişlikte iki aracın yan yana geçebileceği köprünün yapımına başlandı.

Bağcıllı köyü köy girişinde yapım çalışmaları başlayan köprünün en kısa zaman da bitirilerek köylünün hizmetine sunulacağını belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, köylere verilen hizmetlerin büyüyerek devam edeceğini söyledi.

(İHA)

Share