logo

19 Ağustos 2013

Ayto’nun Yeni Yönetimi Üç Aylık Görev Süresini Değerlendirdi

Aydın Ticaret Odası'nın (AYTO) yeni yönetimi, geride kalan 3 aylık görev süresi içerisinde gerçekleştirilen projeleri kamuoyuyla paylaştı.

AYTO'nun Güney Ege Kalkınma Ajansı(GEKA)’ndan aldığı destekle AYTO’ya kazandırdığı TANITIR’a, Aydınlı işadamı Yalçın Pekgüzel’in sahibi SUR Çelik Kapı sponsor oldu. Aydın’ın yöresel ürünlerinin sergilenmeye devam edeceği tır, Tekirdağ ve Elazığ dahil olmak üzere 29 ili gezecek.

AYTO Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıya AYTO Meclis Başkanı Abdullah Sefa Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Hakan Ülken, göreve geldikleri 3 aylık süreçte yaptıklarını anlattı. Üye odaklı çalışmayı kendilerine düstur edindiklerini ifade eden Ülken, “Seçim süresince üyelerimizden gelen talepleri aldık. Bu talepler doğrultusunda, odadaki belge ücretlerinin üyeler üzerinde negatif etkileri olduğunu gördük. 5 TL, 7 TL gibi rakamlar yüksek olmasa da bu ücretlerin alınması hoş değil”dedi.

7 bin üyeleri bulunduğuna dikkat çeken Ülken, “Bu üyelerimizle birebir iletişim halinde bulunmamız gerektiğini düşünüyoruz. SMS’le ulaştığımız üye sayımız 7 bin de 2 bin 340 civarındaydı. Adreslerde, sabit telefonlarda ve faks numaralarında sıkıntılar vardı. Bu sıkıntıları gidermek için bilgileri güncelledik” diye konuştu.

243 meslek komite üyesi bulunduğuna dikkat çeken Ülken, “Komitelerimiz odamızın mutfağı Komite üyelerimizin görüşleri bizim için değerli. Bugüne kadar komitelerimizde 123 karara imza attık, 44 toplantı yaptık” ifadelerini kullandı.

 

(İHA)

Share