logo

17 Temmuz 2013

Ayto’dan Süper İncir’e Desteğe Devam

Aydın inciri ve tarihi mekanların tanıtımını hedefleyen “Süper İncir” filminin yönetmeni Kerem Sarı ve filmde rol alan oyuncular, Aydın Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan yönetmen Kerem Sarı, “Aydın Ticaret Odamız filmimizin hayata geçirilmesinde en çok destek gördüğümüz kuruluşlar arasındadır. Kısıtlı bütçe, özverili çalışmalar ile uzun ve zahmetli sürecin sonunda filmimizi tamamladık. Kısmet olursa 25 Temmuz 2013 günü tanıtım galamızı yapacağız. Filmimiz de 26 Temmuz 2013 tarihinden itibaren gösterime girecek. İlk etapta 20 salonda gösterimi yapılacak filmimiz için bizler ekip olarak çok ümitliyiz. Bu işin en başında bizi en çok ümitlendiren de Aydın Ticaret Odası olmuştur. Gerekli finansmanın temini konusunda Valiliğimiz, Belediyemiz, İl Özel İdaresi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Aydın’daki oda ve borsalarla sağladığı koordinasyon ile çok önemli manevi ve maddi desteği sağlamada gayret göstermiştir. Bundan dolayı Aydın Ticaret Odasına şahsım ve ekip arkadaşlarımız müteşekkiriz” dedi.

AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken’de; “Bildiğim kadarıyla Aydın’da bir ilk olan filmin yapımından dolayı başta yönetmenimizi, film ekibinde görev alan herkesi candan kutluyorum.

Meclis Üyeliğim döneminde ‘Süper İncir’ filminin yapı için biz de elimizden gelebilen desteği vermeye çalıştık. Ancak o dönemde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan M. Alp Alpargun’un verdiği çabayı biliyorum. Huzurunuzda kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Ziyaretinizde bulunması için davet ettim. İşi nedeniyle burada bulunamadı, sizlere selam ve başarı dilekleri var. Bu noktada yönetmeni, yapımcısı Aydınlı olan ‘Süper İncir’ filminin daha fazla kişi tarafından izlenmesi için destek verilmesi gerekiyor. Ben gala öncesinde Sayın Valimizin, Belediye Başkanımızın, İl Genel Meclisi Başkanımızın, Kültür ve Turizm İl Müdürümüzün, Aydın’daki tüm Oda ve Borsa Başkanlarımız ile film ekibimizin katılımıyla basın açıklamasının duyurulması yönünde etkili olacağını düşünüyorum. Afiş, billboard ve pankartlar kullanılarak daha geniş kitlelere duyurulmasının gerekliliğine inanıyorum. Akbank meydanına hazırlanacak pankartı biz üstlenelim. Salonların dolu olması baştaki gösterimlerde çok önemlidir. Odamızın ‘51 Meclis Üyesini eş ve çocuklarıyla filmi izlemeye götürelim’ diye düşünüyorum. Benzer uygulamayı diğer Oda ve Borsalarımız, Esnaf Odalarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız da yaparsa sanırım destek oluruz. Fragmanından izlediğim kadarıyla filmin başarılı olacağı konusunda ben de ümitliyim. Başarılı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bunca emek ve çaba hak ettiğini alır” diye konuştu.

 

 

(İHA)

Share