logo

03 Temmuz 2013

Ayto’dan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Ziyaret

Aydın Ticaret Odası meslek komiteleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden taleplerini iletmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’yi makamında ziyaret etti.

Meclis Başkanı A. Sefa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken’in başkanlığında gerçekleştirilen ziyarete tekstil, özel dershaneler, özel yurtlar ve kırtasiye sektörünün talepleri iletildi.

Aydın Ticaret Odası meslek komitelerinin talebi üzerine yapılan ziyarette heyeti temsilen konuşan Aydın Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, tekstil sektöründe serbest kıyafet uygulaması nedeniyle Odamız üyelerinin mağdur olduğunu, Milli Eğitim Bakanı’nın açıklaması dahilinde okul aile birliklerinin tercihi ile serbest kıyafet uygulamasının değerlendirilmesini, kırtasiye sektöründe bazı okulların bazı kırtasiye işletmeleri ile çalıştığını, öğrencilerin bu kırtasiye işletmelerine yönlendirildiğini, özel dersaneler ve özel yurtlardaki haksız rekabet koşullarını gündeme getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, serbest kıyafet uygulaması ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı’nın birkaç konuşmasında ifade ettiğini fakat kendilerine bu şekilde yazılı bir talimat gelmediğini, talimat gelmesi halinde uygulamanın yapılacağını, okullarda bundan sonra herhangi bir yönlendirmenin olmayacağını, özel dersaneler ve özel yurtlar ile ilgili konularda da tedbir alınacağını ifade etti.

Aydın Ticaret Odası’nın ziyaretinden çok memnun kaldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Okul Öncesi Temel Eğitim Şube Müdürü Nezehat Belen’i, Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Erhan Aydın’ı, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Alaattin Yalçınkaya ve Ortaöğretim Şube Müdürü Tansel Sarayköylüoğlu’nu makamına davet ederek Aydın Ticaret Odası’nın taleplerinin en kısa sürede cevaplandırılacağını belirtti.

 

(İHA)

Share