logo

05 Ağustos 2013

AYTO’dan Bir İlk Daha

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 4 yıl boyunca görev yapacak yeni yönetiminin belirlendiği 69. Genel Kurulu'nda; Ticaret Odaları Konsey Üyeliği’ne seçilen Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, Konsey Başkan Yardımcılığı ile Aydın’a dönüyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı Ticaret Odaları Genel Kurul delegelerinin katılımı ile seçilen Ticaret Odaları Konseyi bugün Konsey Başkanı ve Başkan Yardımcılarını belirledi. TOBB’e bağlı en fazla üyeye sahip olan Ticaret Odaları Konseyi’nin bugün yapılan seçimlerinde Konsey Başkanlığı’na İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Başkan Yardımcılıklarına Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Menevşe seçildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 69. Genel Kurulu Aydın Ticaret Odası tarihinde ilklerin yaşanmasına sebep oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu yedek listesinde 2. sırada yer alan Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, bugün de tarihinde ilk defa Aydın Ticaret Odası’nı TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkan Yardımcılığı görevi ile taçlandırdı.

AYTO başkanı Hakan Ülken yaptığı açıklamada 1926 yılından bu yana kurucularımızdan günümüze kadar Odamızın her noktasında görev alan tüm büyüklerimizin emeği ve kurumsal bir sürecin kazanımlarına bizler de katkı koyarak bu başarıları elde ettik. Güzel Aydınımıza Aydın Ticaret Odası’na ve üyelerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

(İHA)

Share