logo

12 Temmuz 2013

AYTO Yönetimi, Meslek Komitelerinin Taleplerini Takip Ediyor

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, medikal ürün ticaretiyle uğraşan üyelerinin talebi üzerine İl Sağlık Müdürü Dr. Hüsnü Tırpancı’yı ziyaret etti.

Aydın Ticaret Odası’na medikal ürünler ticaretinden kayıtlı üyelerin dahil olduğu 7. Meslek Komitesi’nin talebi üzerine AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken beraberinde 7. Meslek Komitesi Başkanı Kamil Uysal ve Meclis Başkan Yardımcısı aynı zamanda 7. Meslek Komitesi Meclis Üyesi Bülent Durak ile birlikte İl Sağlık Müdürü Dr. Hüsnü Tırpancı makamında ziyaret etti.

Aydın Ticaret Odası’na kayıtlı medikal ürünleri sektöründen kayıtlı 50’ye yakın üye bulunduğunu ifade eden AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, “Meslek komitemizde hastanelerde ve bazı servislerde medikal ürünlere yönelik hastalara ve hasta yakınlarına yönlendirmelerde bulunulduğu kanısı mevcuttur. Bu durum söz konusu ise AYTO’ya kayıtlı medikal sektöründeki arkadaşlarımızın devamlılığını tehlikeye düşürecek niteliktedir. Bir diğer konu da kurum olarak doğrudan temin yöntemi ve ihale yöntemi ile yapılan alımlarda Odamız ile irtibat kurmanızı istiyoruz. Doğrudan temin yöntemi ile alımlarda biz Odamıza kayıtlı tüm medikal firmalarının iletişim bilgilerini iletelim. İhaleli alımları da bize bildirdiğiniz takdirde görevli personelimiz tüm üyelerimize duyuruyu yapar” dedi.

Aydın Ticaret Odası’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Sağlık Müdürü Hüsnü Tırpancı’da “Öncelikle ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. Aydın Ticaret Odası yeni yönetimini tebrik ediyorum. Basından takip ettiğim kadarıyla aktif bir yönetim anlayışına sahipsiniz. Bize aktardığınız konulardan yönlendirmeler ile ilgili olan durumu Kamu Hastaneleri Genel Sekreterimiz ile paylaşacağım. Doğrudan temin ve ihaleli alımlar konusunda sizin teklifiniz doğrultusunda çalışmalarımızı yapalım” diye konuştu.

 

(İHA)

Share