logo

AYSİAD’DAN “BİR ÇOCUK DA SEN GİYDİR KERMESİ”

 

Aydın Yönetici Sanayi ve İş Adamları Derneği (AY-SİAD) “Bir Çocukta Sen Giydir” sloganıyla kermes düzenledi.
Aydın Efeler Sevgi Yolu’nda gıda ürünlerinden oluşan kermese; AYSİAD Başkanı Özen Gündüz, AYSİAD Kadın Girişimciler Derneği Başkan Yardımcısı Şadiye Altın, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, AYESOB Başkanı Selahattin Çetindoğan ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
“29 EKİM’DE CUMHURİYETİN YILMAZ BEKÇİLERİ İLE BULUŞACAĞIZ”
Bir Çocuk da Sen Giydir kampanyasının kermes ayağını başlattıklarını belirten AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özen Gündüz; “Daha önce kadın girişimci üyelerimiz ve eşlerimizin organize ettiği kahvaltıda Bir Çocuk da Sen Giydir kampanyasını duyurmuştuk. Onların hazırladığı yiyecekleri bugün kermes şeklinde satılmasıyla Aydın’ın Dalama Yeniköy, Baltaköy okullarında eğitim gören fakir çocuklara kışlık mont ve bot alımı yapıp onlara 29 Ekim haftasında ‘Cumhuriyetin yılmaz bekçileri biz geldik’ sloganıyla onların yanında olacağız.” dedi.
“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE ÖNEM VERİYORUZ”
AYSİAD’ın kurulduğu günden bu yana sosyal sorumluluk projelerine önem verdiğinin altını çizen Gündüz; “Aydın için birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken de biz bu sefer eşlerimizi ve kadın girişimci üyelerimizi de işin içine katalım, onların da taşın altında elleri bulunsun istedik. Bu şekilde bir yola çıktık. Bu vesileyle de Aydın halkı oda başkanlarımız, belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın başkanları destekte bulundu kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
“ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”
Gündüz ayrıca, AYSİAD olarak sosyal sorumluluk projelerini yapmaya devam edeceklerini vurgulayarak; “Örnek bir sivil toplum kuruluşu olarak Aydın’da çalışmalarımıza,faaliyetlerimize devam edeceğiz. Sivil toplum örgütlerine de bu işlere vesile olmaları noktasında öncülük yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
AYDINLILARDAN YOĞUN İLGİ
AYSİAD Kadın Girişimciler Derneği Başkan Yardımcısı Şadiye Altın ise, destek veren herkese teşekkür ederek; “Bir Çocuk da Sen Giydir projesiyle ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi giydirmek, onların bir nebzede olsa gönüllerinde taht kurmak istiyoruz. Çalışmalarımız bu şekilde kalmayacak devam edecek. Aydın halkının desteği bizi memnun etti. Kermesimize Aydın’ımızın endüstri ürünleri olan inciri, zeytini de koyduk. Aydınlı hemşehrilerimizin katılımı ve yoğun ilgisi bizi çok memnun etti.” dedi.
(KUDRET CAN)

Share