logo

15 Mayıs 2017

AYDINLILARA 19 MAYIS ÇAĞRISI

Türkiye Gençlik Birliği, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Vatan Partisi tarafından tüm Aydınlı yurttaşlara 19 Mayıs çağrısı yapıldı.
Tüm Aydınlıları, ellerinde Türk bayraklarıyla 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamaya davet eden çağrıyı, 3 kurum adına TGB Aydın İl Başkanı Mehmet Babacan yaptı.
Babacan, 3 kurum adına yaptığı açıklamada, Aydınlı tüm yurttaşları Milli Mücadele ruhuyla 19 Mayıs Cuma günü saat 18:00’de Egemenlik Bulvarı Taş Köprü’de buluşmaya davet etti.
TGB İl Başkanı Babacan, açıklamasında şunları söyledi:
“Kurtuluş Savaşımızın önderi Mustafa Kemal Atatürk 98 yıl önce Samsun’dan Milli Mücadele’nin meşalesini yaktı. Yedi düvelin emperyalistleri memleketin bütün kalelerini zapt etmiş, bütün tersanelerine girmiş iken bağımsızlık meşalesini yakan Mustafa Kemal’in umudu ve kararlılığıyla, Türk milletini vatan savunmasında birleştiren ruhla bir aradayız.”
“98 Yıldır Değişmeyen Saflaşma”
“98 yıl önce savaştığımız güçlerle bugün savaştığımız güçler aynıdır” diyen Babacan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Türk ordusu ve Türk milleti yine vatan mevzisinde yerini almıştır. Amerikan emperyalizmi FETÖ’sünden PKK/PYD’sine tüm terör örgütleriyle vatanımıza saldırıyor. Darbe girişimleriyle egemenliğimize müdahale etmeye kalkışıyor. Emperyalizmin bu pervasız saldırıları karşısında Türk Silahlı Kuvvetleri gözünü kırpmadan yurtta ve sınır ötesinde operasyonlar yürütüyor. Bölücü ve gerici terör örgütünü eziyor. Suriye’nin kuzeyinde Amerikan-İsrail koridorunu yarıyor. Sincar’da PKK kamplarını yok ediyor. Ülkemizin ve milletimizin ihtiyacı emperyalizme karşı vatan cephesinde buluşmaktır.”
Babacan’ın açıklamasında; “Aydın’da 19 Mayıs yürüyüşü için sadece üç kurumun bir araya gelmesi manidardır. Kendisini Atatürkçü olarak adlandırarak birleşmekten uzak duranlar kendilerini Türk milletinin karşısında bulacaktır. Bayraksız 1 Mayıs alanlarında HDP ile buluşan kurumlar, 19 Mayıs’ta Türk bayrağının altında yoklar.” ifadelerini kullanması dikkat çekti.
“İncirlik’e El Konsun”
Açıklamasının devamında, İncirlik Üssü’nün kapatılması için daha önceki çağrısını tekrarlayan ve üssün Türkiye toprakları içindeki bir Truva atı olduğunu söyleyen Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Silahlı kuvvetlerimizin kazandığı başarılardan sonra Amerika namlularını ülkemize çevirdi. PYD’ye silah desteği kararı aldı. Mehmetçiğimiz bu savaşı verirken, vatan topraklarımızda ‘Truva Atı’nın varlığına müsaade edilemez. Vatansever Türk gençliği Amerikan’ın kontrolündeki İncirlik Üssü’ne el konulması ve Mehmetçiğe devredilmesi için ayağa kalkmıştır ve bu işin peşini bırakmayacaktır.
Gençliğin kılavuzu, hayatının hiçbir anında karamsarlığa teslim olmayan Mustafa Kemal’dir. Türkiye, FETÖ’sünden PKK’sına emperyalizmin gerici ve bölücü güçlerine karşı başarılar kazanırken karamsarlığa yer yoktur. Onların terör örgütleri varsa bizim Mehmetçiğimiz var.
Mustafa Kemal öğrencilik yıllarında Abdülhamit istibdadına karşı mücadele etmiştir. Öğrenci olarak devrimci mücadelenin içerisinde bulunmak Mustafa Kemal’in bize yüklediği bir görevdir.”
“19 Mayıs’ta Egemenlik Bulvarı-Taşköprü’ye!”
Babacan, “Türk milletinin umudu olmak için 19 Mayıs’ta tüm vatansever gençleri ve Aydınlıları saat 18.00’da Egemenlik Bulvarı-Taşköprü’ye davet ediyoruz.
Milli Mücadele ruhuyla, ay yıldızlı al bayrağımızla vatan cephesinde buluşalım.” diyerek sözlerini noktaladı.
(GÜÇLÜ ÇEZİK)

Share