logo

15 Eylül 2007

Aydınlı şoförler SRC Belgesi için artık İzmir’e gitmeyecek

Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Tuncal, uluslararası ve şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan kamyon, kamyonet, otobüs ve minibüs şoförlerinin alması zorunlu hale getirilen, Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni (SRC) Aydın’dan da alabileceklerini söyledi.
4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereğince hazırlanan “Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği” gereği bu kapsamda bulunan tüm şoförlerin SRC belgesi almasının zorunlu olduğunu kaydeden Başkan Tuncal İzmir Ekonomi Üniversitesi ile yapılan protokol çerçevesinde şoförlerin bu belgeyi artık odalarından alabileceğini söyledi.
Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Tuncal konuyla ilgili açıklamasında “İzmir Ekonomi Üniversitesi ile yapılan protokol çerçevesinde bundan sonra odamız hizmet binasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Eğitmenlerinin vereceği SRC kursları başlayacaktır. SRC belgesi almak isteyen şoför adayı kişilerin Aydın Şoförler Odası Genel Sekreterine müracaat etmeleri yeterlidir” dedi.
Başkan Tuncal SRC Belgesi Kursuna kayıt için şoförlerden, en son mezun olunan okulun diploma fotokopisi, çalıştığına dair belge, ehliyet fotokopisi, kimlik fotokopisi gerektiğini ayrıca SRC kurslarına katılacak kişilerin kaçakçılık suçundan hüküm giymemiş olma şartı olduğunu belirtti.

(İHA)

Share